Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 09:18 Bu haber 1102 kez okundu
 
10 Kasım’da Yine Derece Yapamadık!
NABIZ Haberi
10 Kasım’da Yine Derece Yapamadık!

 

Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz  hemen hemen Türkiye’de yapılan bütün yarışmalara emek vererek katılım sağlıyor.  Daha önce de dile getirmiştik. Gümüşhane ferdi sporlarda başarılı takım sporlarında, ise başarısız diye . Yine 10 kasım ‘da yapılan koşulara şöyle bir göz attık.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Yarışmaları Ankara’da Yapıldı. Minik Kız, Minik Erkek, Yıldız Kız, Yıldız Erkek, Genç kız, Genç erkek olarak altı ayrı kategoride düzenlenen yarışmalara Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katıldı. 10 Kasım’da Ankara’da düzenlenen yarışmalar, çok çekişmeli mücadelelere sahne olurken, bu önemli güne ait Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına, genç erkekler kategorisinde  4 kilometre de 140 koşucunun katıldı. Düzenlenen bu koşuda 711 göğüs numaralı Yasin Ozan, 11:49’luk derecesiyle 7’inci sırada yer aldı. Genç kadınlar kategorisinde ise hayal kırıklığı yaşandı. 3 kilometrelik parkurda 121 sporcunun katıldığı yarışta ise Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına yarışan 567 göğüs numaralı Elif Kaya 14:42’lik derecesiyle 98’inci oldu.  Takım halinde 20 şehrin katıldığı yarışmalarda Gümüşhane’nin adı bile yazılmadı. Minik Kız  ve Minik Erkek, Yıldız Kızlarda Gümüşhane yarışmalara  takım halinde katılmasına rağmen sonuncu oldu . Yıldız Erkeklerde ise katılım sağlayamadık.

Halbuki 29 Ekim tarihinde Gümüşhane’de yapılan  Atatürk koşusunu takip ettik. Gördüğümüz kadarıyla en fazla katılım genç kız ve genç erkeklerdeydi. Biz bu yarışmalara 50 sporcu göndermemize rağmen neden yıldız Erkeklerde takım götürülmedi.

Şimdi tekrar başa dönelim. Şehirde hemen hemen herkes yarışmalara götürülmesi gereken sporcuların götürülmediğinden yakınıyor. Şunun sporcusu bunun sporcusu diye bazı sporcularımız ayırt ediliyormuş. Gümüşhane valiliğimiz tarafından bu konunun araştırılmasını bekliyoruz. Bu şehirde yarışmalarda dereceye girenlerden takım yapılmalıdır. Yoksa başarıdan,  bahsedemeyiz. Herkes kendine bir yol çizerse başarı gelmez. Bu nedenle kimin sporcusu olduğuna bakmadan Gümüşhane adına yarışmalara dereceye giren çocuklarımız götürülmelidir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, Kasım’da, Yine, Derece, Yapamadık!,
Yorumlar
Haber Yazılımı