Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 10:34 Bu haber 713 kez okundu
 
4 Farklı Takım Bir Amaç İçin Koştu
SPOR Haberi
4 Farklı Takım Bir Amaç İçin Koştu

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul'un düzenlediği Vodafone 41. İstanbul Maratonu "İstanbul senin, durma koş" sloganıyla düzenlene koşuya hemşehrimiz Cengiz Ağaç kendi elinde Türk bayrağı yanında da 4 büyüklerin formasını giyen  4 arkadaşı ile birlikte tek bir  amaç için koştular. 

Anadolu yakasından start alıp Avrupa yakasında son bulacak, dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan organizasyon, maraton (42 kilometre 195 metre), 15 kilometre koşusu ile 8 kilometrelik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca tekerlekli sandalye yarışı da bu yıl yapılmaya devam edecek. Geride kalan yıllarda yapılan 10 kilometre yarışı ise bu yıl yapılmayacak.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'na bu sene 106 ülkeden yaklaşık 140 bin kişi katıldı.  Yaklaşık 37 bin kişinin çipli koşularda yer alacağı organizasyonda, 100 bin civarında kişinin de halk koşusuna katılmadığı tahmin ediliyor.  Maratonun 15 kilometre parkuru ise 33 bin çipli koşucunun katılımıyla "Türkiye’nin en çok sporcu ile koşulan yol yarışı" unvanını almaya hazırlandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, Farklı, Takım, Bir, Amaç, İçin, Koştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı