Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 10:21 Bu haber 1861 kez okundu
 
400 Kişiye Daha İhtiyacımız Var.
Gümüşhaneli İş Adamı Sabri Varan, Akkuşu Nükleer Santralinde Çalışmak İsteyen Vatandaşlara Tekrar Çağrıda Bulundu
DİĞER Haberi
400 Kişiye Daha İhtiyacımız Var.

 

Gümüşhaneli İş Adamı Sabri Varan,  geçtiğimiz ay 500 vatandaşa iş istihdamı sunacağını duyurmuştu. Geçen sürede Gümüşhane’den gelerek başvuru yapan, Mersin’de, İstanbul’da İzmit’te ikamet eden Gümüşhanelilerden yaklaşık 100 vatandaşa iş imkanı sağlandığını duyurdu.  Gümüşhaneli İş Adamı Sabri Varan, “500 vatandaşımıza kapılarımızı açtığımızı duyurmuştuk. Bizlere Gümüşhane’den ve civar illerimizden gelerek başvuru yapan İlçe Belediye başkanları aracılığıyla başvuru yapan vatandaşlarımızdan güvenlik soruşturmalarının ardından işe alınarak işlerine başladı. 400 vatandaşımıza daha ihtiyacımız var” dedi.

AK Parti Gümüşhane Kurucu İl başkanı ve 22’inci Dönem Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan Mersin’de bulunan Akkuyu nükleer santral projesinde 500 vatandaşa iş imkanı vereceklerini duyurmuştu. AK Parti Gümüşhane Kurucu il başkanı ve 22’inci Dönem Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan bir süredir Mersin’in Gülnar ilçesindeki Akkuşu Nükleer santralinde (Rus TSM firmasında ) vatandaşa istihdam sağlamaya devam ettiklerini ve gelen işçi sayısının şu an itibari ile yetersiz olduğunu, yaz ayının bitmesiyle birlikte inşaat sektöründe durgunluğun farkında olarak hemşehrilerini Mersin’e davet ettiklerini yeniledi. Geçtiğimiz ay  Sabri Varan tarafından yapılan çağrı sonuç buldu. 100 vatandaş Gümüşhane, İstanbul, Kocaeli, Antalya gibi birçok ilden il belediyeleri ve kendi başvuruları ile başvuruda bulundu. Yapılan başvurulardan sonra geçirilen güvenlik soruşturmasında herhangi bir sorun çıkmayan 100 vatandaş iş başı yaptı. İş başı yapan 100 vatandaş is gerçekleştirdiği göreve göre 5 bin ile 7 bin TL arasında maaş alıyor. 22’inci Dönem Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, “Gümüşhane’de inşaat sektörünün yaz ayında olduğu gibi kış aylarında yoğun olmayacak. Bunun farkındayız. Mersin’in iklimi sürekli inşaat sektörünü haraketli kılıyor. Bu nedenle Gümüşhane’den vatandaşlarımızı şirketimize davet ediyoruz. 500 vatandaşımızı istihdam sağlayabileceğimizi duyurduk. . Bizlere belediye başkanlığı aracılığıyla başvuru yapan vatandaşlarımız güvenlik soruşturmalarının ardından işlerine başladı. 400 vatandaşımıza daha ihtiyacımız var  ” dedi.

Varan,  sadece vasıflı değil, vasıfsız birçok elemana daha ihtiyacı olduklarını söyledi. Varan, “Amacımız tüm hemşerilerimizi istihdam etmek. Bu nedenle sadece belli bir meslek grubu değil, vasıfsız işe ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza kapımız açıktır. Kimlik bilgileri ile bize ulaşsınlar. Güvenlik soruşturmaları yapıldıktan sonra işe başlayabilirler. Farklı illerde ki vatandaşlardan çok fazla başvuru alıyoruz ama önceliğimiz hemşerilerimiz. Bu nedenle başvuru yapacak olan hemşerilerimiz en kısa sürede bizlere ulaşmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 400, Kişiye, Daha, İhtiyacımız, Var.,
Yorumlar
Haber Yazılımı