Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 09:35 Bu haber 1980 kez okundu
 
53 Bin Liralık Duvarın Tartışmaları Sürüyor
NABIZ Haberi
53 Bin Liralık Duvarın Tartışmaları Sürüyor

 

Geçtiğimiz hafta “53 Bin Liraya Yapılan Duvar Eleştiriliyor” başlıklı nabız köşemizde bir yorum paylaşmıştık. Bu yorumumuzun ardından bazı gelişmeler tarafımıza iletildi.

Karaer Mahallesi’nde bulunan ve bir dönem Adalet Meslek Lisesi olarak eğitim hizmetine sunulan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu bahçe duvarı yıkılma tehlikesinden dolayı güçlendirilmek istenmiş ve Milli Eğitim Müdürlüğü bu alanda ki duvarın yıkılarak yeniden duvar şeklinde ihale edilmesini il Özel idaresinden istemiş.

Lakin İl özel idaresi Mühendisleri mevcut duvarın güçlendirilerek yapılamayacağı ve orada ki ağaçların kesilmesi ihtimali olduğunu ileri sürerek duvarın şu anda ki mevcut şekli ile yapılmasına karar vermiş. İnşaattan anlayanlar, duvarın kendisi yıkılarak, aynı taşlar kullanılarak yeniden duvar yapılması halinde harcanacak paranın taş patlasa 30 bin lira civarında olacağını söylüyor. Şimdi sormak lazım hangi akıl hem 2 kat bedel ve bu çirkin yapının Gümüşhane’nin göbeğinde yapılmasına karar vermiş. 21 f üzerinden pazarlık usulü ile verilen bu ihalenin Gümüşhane’nin her yerde uygulandığını ve çoğu işlerin bu şekilde herkesin kafasına göre yapıldığı ileri sürülüyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 53, Bin, Liralık, Duvarın, Tartışmaları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı