Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 09:32 Bu haber 1634 kez okundu
 
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ülker: Devletimiz Tüm Kurumlarıyla Her Zaman Mazlumların Yanında Olmuştur
SİYASET Haberi
 AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ülker: Devletimiz Tüm Kurumlarıyla Her Zaman Mazlumların Yanında Olmuştur

 

AK Parti Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ülker, basın ve sosyal medya üzerinden, partileri ve cumhur ittifakına yapılan Doğu Türkistan eleştirilerine cevap verdi.

AK Parti Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ülker, basın ve sosyal medya üzerinden Cumhur İttifakı’na yönelik yapılan Doğu Türkistan eleştirilerine cevap verdi. Türkiye’nin Doğu Türkistanlı mazlumları siyasete kurban ettiğine yönelik ifadelerin akıl kârı olmadığını ifade eden Uğur Ülker, AK Parti’nin sürekli mazlumların yanında olduğunu söyledi.

‘Gümüşhane Sizleri Çok İyi Tanıyor’

Son zamanlarda AK Parti ve Cumhur İttifakı’na yönelik haksız ithamların göze çarptığını söyleyen AK Parti Gümüşhane Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ülker, bu tür açıklamaların iftira ve karalama kampanyası olduğunu söyledi. Ülker, “Son zamanlarda gerek sosyal medyada, gerekse yazılı basında Partimiz ve Cumhur İttifakımız adına haksız ithamlar göze çarpmaktadır. Bardaktan boşalırcasına aynı zaman dilimine denk düşen bu destursuz açıklamalar, iftira ve karalama talimatlarının aynı yerden geldiğini bizlere göstermektedir. Gümüşhane’de hiçbir karşılığı olmayan bu “zillet ittifakı” ortakları iyi bilmelidirler ki; attıkları tüm iftiralara karşı verecek cevabımız vardır ama bir söze bakarız, bir de söyleyene bakarız... Gümüşhane sizleri çok iyi tanıyor’’ dedi.

‘Türkiye’nin Doğu Türkistanlı Mazlumları Siyasete Kurban Ettiğini Söylemek Akıl Kârı Değildir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyadaki tüm mazlumların umudu olduğunu söyleyen Ülker, ‘’Geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan meselesi üzerinden hükümetimize ve Cumhur İttifakımıza yönelik yapılan akıl almaz yorumlara üzülerek şahit olduk. Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de, Sudan’da, Libya’da, Karabağ’da, Bosna’da, Somali’de ve dünyadaki tüm mazlumların umudu olan Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğindeki Türkiye’nin Doğu Türkistanlı mazlumları siyasete kurban ettiğini söylemek akıl kârı değildir. Dünyanın her neresinde bir mazlum varsa, orada Türkiye vardır. Devletimiz tüm kurumlarıyla her zaman mazlumların yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Ayrıca iddia edildiği gibi Doğu Perinçek, Cumhur İttifakının tarafı ve paydaşı değildir, hiç olmamıştır. Bu şehirde siyaset yaptığını zanneden zavallılara kendi hüsnükuruntularını kendilerine saklamalarını tavsiye ediyorum. Milletin aklını kirli fikirlerinizle bulandırmaya çalışmayın. Meydanı da boş zannetmeyin. 1945’te 145 Azerbaycanlı Türk’ü Sovyetlere teslim edenlerle aynı ittifakta bulunduğunuzu unutmayın. İttifak ortağınızın tarihi türlü kara lekelerle doluyken siz nasıl rahatça konuşabiliyorsunuz? Sizlerin önce kendinize, sonra da bu şehire bir faydanız dokunsun. Sizler önce terör örgütleriyle aranıza mesafe koyun, PKK terör örgütüdür deyin, vatandaşın karşısına çıkacak yüzünüz olsun, sonrasında boyunuzdan büyük açıklamalar yaparsınız. Hadi şimdi gidin Demirtaş’la kahvaltı yapın” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , AK, Parti, Gençlik, Kolları, Başkanı, Ülker:, Devletimiz, Tüm, Kurumlarıyla, Her, Zaman, Mazlumların, Yanında, Olmuştur,
Yorumlar
Haber Yazılımı