Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 10:02 Bu haber 7410 kez okundu
 
AK Parti Merkez İlçe Eski Başkanı Ömer Zor FETÖ Davasından Beraat Etti Ve Tazminat Kazandı.
NABIZ Haberi
AK Parti Merkez İlçe Eski Başkanı Ömer Zor FETÖ Davasından Beraat Etti Ve Tazminat Kazandı.

2014 yılında AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına Genel Merkezin adayı olarak giren Ömer Zor,  bilindiği üzere FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

 Gerçekleştirilen davadan sonra mahkeme kararıyla Ömer Zor tutuklanmış, Gümüşhane E Tipi Cezaevine gönderilmişti. Geçen 6 aylık süre sonunda tanıklar dinlenmiş ve Ömer Zor’un beraatine karar verilmişti.

Mahkeme sonucu beraat eden Ömer Zor, hakkında verilen tutuklama kararına itiraz etti. Tazminat davası açan Ömer Zor, uzun ve yorucu bir süreç geçirdiği, adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Zor,  “FETÖ’dan tutuklandım. Gümüşhane E tipi ceza evinde 6 ay yattım çıktım. Tanıklar dinlendikten sonra beraat ettim. Savcı itiraz etti, kesinleşmesi için İstinaf mahkemesine gittim. İstinaf mahkemesi kesinleştikten sonra biz tazminat davası açtık. Tazminat davasından belirli bir miktar kazandık. Direk devlete açtım bu tazminat davasını. Uzun, yorucu ve stresli bir süreç geçirdim. Sonu hayırlı oldu, adalet yerini buldu. Adaletten ümit kesilmez” açıklamasında bulundu.

Not. Cezaevine düştüğü zaman defalarca manşet yaptığımız Ömer Zor, beraat kararını getirerek,’Şimdi bununda halka duyurulmasını istiyorum’ dedi. Bizim Ömer Zor’a karşı bir düşmanlığımız olamaz. Vatan hainliği olan FETÖ’ cülükten beraat etmişse yazmakta bir behis görmeyiz. Gümüşhane halkıda bilsin istedik.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Merkez, İlçe, Eski, Başkanı, Ömer, Zor, FETÖ, Davasından, Beraat, Etti, Ve, Tazminat, Kazandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı