Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:50 Bu haber 340 kez okundu
 
AK Partili kadınlardan ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyasına destek
DİĞER Haberi
AK Partili kadınlardan ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyasına destek

 

AK Parti Gümüşhane İl Kadın Kolları Başkanı Münire Şeyhoğlu, sokak hayvanları için belirli günlerde ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyasına destek olacaklarını belirterek “Haydi sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan kampanya nedeniyle parti binasında yönetim kurulu üyeleri ve parti temsilcilerinin katılımıyla basın açıklaması yapan Şeyhoğlu, “Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Gümüşhane ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Haydi sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!” dedi.

Sahipsiz, sessiz can dostları sokak hayvanlarının yanında olduklarını kaydeden Şeyhoğlu, “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla bir aradayız. Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” diye konuştu.

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanların yaz mevsimiyle birlikte sıcak hava nedeniyle yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele ettiklerini kaydeden Şeyhoğlu, “Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun!" diyerek bizleri uyarmıştır. Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımızı gönülden kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partili, kadınlardan, ‘Bir, Kap, Su,, Bir, Kap, Mama’, kampanyasına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı