Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:13 Bu haber 1093 kez okundu
 
Akaryakıtı En Pahalı Kullanan İllerin Başındayız
GÜNDEM Haberi
Akaryakıtı En Pahalı Kullanan İllerin Başındayız

Gümüşhane’de Vatandaşlar Akaryakıt Fiyatlarından Şikâyetçi

Gümüşhane Akaryakıtı İndirimsiz Kullanan İllerin Başında Geliyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında benzinin litre fiyatına 6 kuruş zam gelirken motorine ise 17 kuruşluk bir zam gelmişti. Benzin ve motorine peş peşe yapılan bu zamların ardından LPG’ye ise 6 Eylül 2019 tarihinden itibaren 3 kuruşluk bir zam gelmişti.

Akaryakıt fiyatlarına gelen bu zamlar Gümüşhane’de payına düşeni aldı. Yaşam standardının oldukça pahalı olduğu Gümüşhane’de araç yakıt fiyatlarının bu kadar pahalılaşması vatandaşı zor duruma sokuyor.

Dikkatlerden kaçan asıl konu ise Türkiye’de ki tüm illerde akaryakıt istasyonlarında tek fiyat uygulaması yaşanmazken, her ilde farklı firmaların farklı fiyat uygulaması olmasıdır. Gümüşhane’de ise tek fiyat uygulaması vatandaşı akaryakıt alımında tek fiyattan ve pahalı olmasından dolayı zorlamaktadır.  Gümüşhane’de tek fiyat uygulamasının olması nedeniyle komşu illerimizde akaryakıt fiyatları ile Gümüşhane’de akaryakıt fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 Gümüşhane’de tek fiyat uygulaması nedeniyle komşu illerimize nazaran daha pahalı oluyor. Örneğin aramızda sadece 100 km olan komşu ilimiz Trabzon’da bulunan bir petrol istasyonunda LPG’nin fiyatı 2.72 TL’yken Gümüşhane’de LPG’nin litre başına fiyatı 3.60 TL. Bu durum bizlere arada 1 TL’lik bir farkın olduğunu gösteriyor. Her şeyi pahalı kullanan ve bu pahalı yaşam yüzünden beli bükülen Gümüşhane halkı petrolü de pahalı kullanmaya daha ne kadar devam edecek.

Akıllardaki tek soru ise aradaki fiyat farklılığının sebebinin ne olduğu. Gümüşhane’de artan bu pahalılığa sebep olan şey sadece nakliye mi yoksa diğer petrol ofislerinin burada olmaması nedeniyle mi Gümüşhane halkı bu kadar pahalı petrol kullanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akaryakıtı, En, Pahalı, Kullanan, İllerin, Başındayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı