Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 14:19 Bu haber 2440 kez okundu
 
Alacaklıları Tek Tek Sıraladı
SİYASET Haberi
Alacaklıları Tek Tek Sıraladı

31 Mart'ta Köse  Belediye Başkanı Seçilen Turgay Kesler Belediye Borçlarını  Esnafın İsmini De  Tek Tek Vererek Sosyal Medyadan Açıkladı

“Üzülerek Yayınlıyorum "!..

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Köse Belediye Başkanlığına seçilen Turgay Kesler, sosyal medya hesabından belediyenin borcunu açıkladı.

Başkan Kesler, 10  yıl belediye başkanlığı yapan Şerif Aygün’ün 5 milyon 350 bin lira borç bıraktığını belirterek, “31 Mart seçimlerinden 10 gün önce gelen 544 bin lirayı da ne yazık ki dağıttı, Yine yazıklar olsun" dedi.

Sosyal medya hesabından belediyenin borcu paylaşıldıktan sonra  listede ismi olan alacaklılardan bazıları gazetemizi arayarak sizinde isminiz var,"Bu bir ticari sırların ifşası değilmidir" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Gazetemizi arayan Esnaflar ,‘Biz ilk kez böyle bir şey görüyoruz. Bir Belediye başkanı nasıl olurda alacaklılarının listesini paylaşır. Buna kimsenin hakkı yoktur. Şimdi bu listede alacakları olan esnaflara Başkan Bey ne demek istiyor. Türkiye’nin her yerinde belediyelere iş yapan esnaflar var, yani esnaflar belediyeler ile çalışmasınlar mı? Bunu paylaşmak  haksızlık değil mi? İş yaptık belediyeye faturasının kestik. Esnaf alacakları diye tek listede bunu paylaşsaydı daha doğru olmaz mıydı’? Ne yani biz şimdi belediyeye iş yaptık da suçlumu olduk. Yol ve yöntem bilmeyen bir belediye başkanı seçmişiz. İnsan bilmediği bir şeyi bir başkasına sorar. Şimdi bu liste yüzsüzler listesi mi?’ diyerek tepki gösteriyorlar.

Başkan bey Köse'nin borç listesine açıkladığını söyleyen bir esnaf,"Başkan bey,Borçların hepsinin Şerif Aygün'ün üzerine yıkmış, Oysa ki benim alacağın daha önceki Belediye başkanı olan sayın Kesler'den kalma, yanlış beyanda bulunmasınlar" dedi.

Başkan Kesler, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben sorumluluk alıyorum. Aldığım bu sorumluluğun bilinmesini istiyorum. İnsanların talepleri olacak. Vatandaşlarımız nasıl bir belediye aldığımızı görsün" şeklinde konuştu.

Gazetemizin başkan bey bu yaptığınız paylaşım  "Ticari sırların ifşası değilmidir",sorusuna ise başkan Kesler "Farklı düşünenler dava açsın ” diyerek sözlerini tamamladı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alacaklıları, Tek, Tek, Sıraladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı