Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 11:51 Bu haber 8560 kez okundu
 
“Anlayana Daha Ne Söylesin?”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’dan yaptığı açıklama Gümüşhane’de Yankı Buldu.
SİYASET Haberi
“Anlayana Daha Ne Söylesin?”

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı konusunda önceki gün Samsun’da aday tanıtım töreninde yaptığı açıklamasından sonra gözler AK Parti Gümüşhane İl Başkanı ve Belediye Başkan adayına çevrildi.

 Cumhurbaşkanımız açıklamasında, ‘Cumhur İttifakı'nın ruhuna herkes uymalı. Uymayanlar kusura bakmasın istirahat alırız’ diyor. Lakin Gümüşhane ‘de Cumhur İttifakı söylemleri çok farklı ortaya çıkıyor.

“İttifaka Kesinlikle Uyulmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane Belediye Başkan  adayı Sabri Varan, Gümüşhane’de Cumhur İttifakı’nın iki adayı olduğunu belirterek, ittifaka kesinlikle uyulması uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı konusunda Samsun’da yine açıklama yapıyor. Açıklamasında Cumhurbaşkanımız, ‘Cumhur İttifakı'nın ruhuna herkes uymalı. Uymayanlar kusura bakmasın istirahata alırız’ diyor. Lakin Gümüşhane ‘de Cumhur İttifakı söylemlerinin çok farklı olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanımız ‘hem AK Partinin adayı bizim hem de MHP’nin adayı bizim’ diyor. Anlayana daha ne söylesin?”

Varan, Gümüşhane’ye geldiği günden itibaren Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı hareket etmemeye özen gösterdiğini anımsatarak, “Bu konuda tavrımız net. İttifakta bir, aday olarak çiftiz.  Birimiz AK Parti’nin diğeri Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı. Seçmen kimi uygun görüyorsa oyunu ona göre kullansın” dedi.

Varan, gazetemize yaptığı açıklamada, .AK Parti’nin, Atatürk Kültür Merkezîde yaptığı ”Birlik Toplantısında” AK Parti Milletvekillerinin de aynı yönde tavır belirlediklerini ifade ederek, “Lakin bir hafta sonra Kültür Merkezinde  farklı bir açıklama ile Cumhur İttifakının ruhuna karşı söylemde bulundular. Gümüşhane’de AK Parti’nin adayı hala kafa karıştırmaya devam ediyor. Teşkilat ise bu konuda bir açıklama yapmıyor. Acaba teşkilat da adayları gibi mi düşünüyor. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmalıdırlar” çağrısında bulundu.

“Anlayana Daha Ne Söylesin?”

Aday olduğu ve Gümüşhane’ye geldiğin ilk günden itibaren Cumhur İttifakının ruhun aykırı hareket etmeyeceklerini, buna karşı aykırı hareket edenleri de genel merkezlere ileteceklerini kaydeden Varan, şunları söyledi: “Biz hala Cumhur İttifakı konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Dr Devlet Bahçeli’nin yaptığı ittifaka bağlı olarak yolumuzda yürüyoruz. Bu ruha aykırı hareket etmeyeceğiz. Bu nedenle şehrimizden aday olan bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Anlayana, Daha, Ne, Söylesin?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı