Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 09:19 Bu haber 11511 kez okundu
 
Antrenör Muslu’nun Cevap Hakkı ve Yeni Sorular.
NABIZ Haberi
Antrenör Muslu’nun Cevap Hakkı ve Yeni Sorular.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde antrenör olarak görev yapan Ercan Muslu bize noter kanalıyla cevap göndermiş. Gazetemizde yayınlanan “Gençlik Sporda Bir Başarısızlık Daha “başlıklı nabız yazımız üzerine Ankara’dan bir avukatı aracılığı ile cevap metni yollamış.

Etik gazeteciliğimiz gereği Ercan Muslu’nun cevap hakkına aynen yer veriyoruz.

“Son zamanlarda Antrenör Ercan Muslu'yu hedef gösterir biçimde ve sistematik olarak yapılan haberlerin doğruluğu bulunmamaktadır. Şöyle ki;

1-   Müvekkilimin çalıştırdığı sporcumuz 16 Aralık 2020 Tarihinde Samsun İlinde düzenlenen Bölgesel Kros Liginde 14 sporcunun katıldığı yarışmada 2. olma başarısını elde etmiştir. Yarışmaya 4 Sporcunun katıldığına ilişkin 8 Ocak 2021 tarihli haber doğru değildir.

2-Yine müvekkilimin o dönem çalıştırmış olduğu bir diğer sporcu 26 Eylül 2020 tarihinde Türkiye seçmelerinde 2. olmuş; 24- Ekim 2020 tarihinde Romanya da gerçekleşen Balkan Dağ Koşusunda, Büyük Erkekler Balkan Şampiyonluğunu kazanmıştır.

3-Türkiye Büyükler ve Yıldızlar Şampiyonası ile ilgili yapılan haberde yer alan" yılda sadece bir iki yarışmaya katılan ve memuriyet işlerinin ardından cafe işleten antrenörümüz öğrencisi" şeklindeki ifadeyi kabul etmemekteyiz. Müvekkilim Türkiye Büyükler ve Yıldızlar Şampiyonasında bulunmamıştır ve yarışa katılan sporcunun 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla antrenörlüğünü yapmamaktadır. Ayrıca müvekkilim hali hazırda ve haberin yapıldığı tarihte cafe işletmemiştir.

4-Müvekkilim yılda 1-2 yarışmaya katılmakla ve görevini layıkıyla yerine getirmemekle suçlanmıştır. Oysaki pandemi tedbirleri kapsamında bazı yarışmalar iptal edilmiş olup antrenörümüz geçen yıl pandemiye rağmen 4 yarışmaya katılmıştır”

 

Evet, biz nabız yazımızı yazarken (TAF) Türkiye Atletizm federasyonu sitesinden bu bilgileri aldık. Bilgileri alırken sehven 14 sporcu yerine 4 sporcu yarışmaya katıldı yazdık. Şimdi tekrar o siteye baktığımızda bunu gördük.

Romanya’da yapılan Balkan Dağ koşuşunda şampiyon olan sporcu ile ilgili haberi yazdık. Hatta gazete olarak sporcu ile röportaj bile gerçekleştirerek bunları kamuoyuna yansıttık.

 

Şimdi soruyoruz;

 

1-Antrönerümüz bugüne kadar Gümüşhane’ye çalıştığı dönemde kaç tane sporcu kazandırmıştır. Bize söyleyebilir mi?

2-Düne kadar öğrencisi olduğunu ve Balkan şampiyonasını kazandığı sporcuyla övünen antrenörümüz acaba bu sporcuyu kendimi yetiştirdi? Bu sporcuyu şimdi bıraktığını söylüyor. Bırakmışsa Atletizm federasyonuna dilekçesini verdimi. Yoksa kendi demesiyle bir sporcuyu alıp, Bırakmak yeterli oluyor mu?

3-Cafe işletmediğini söylüyor. Belki cafe kendi adına kayıtlarda yer almamaktadır. Ancak Gümüşhane’de kime sorarsanız sorun cafenin kimin olduğunu herkes biliyor. Hem cafe kendisinin değilse her akşam cafede ki kasanın başında acaba neden oturuyor? Yoksa mesai bitiminden sonra ek iş mi yapıyor? Bunu da merak ediyoruz?

4- Cafenin haricinde acaba Gümüşhane’de başka işletmesi var mıdır?

5- Yılda 4 yarışmaya katıldığını beyan ediyor. Acaba yılda kaç yarışma yapılıyor? Bize söyleyebilir mi?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antrenör, Muslu’nun, Cevap, Hakkı, ve, Yeni, Sorular.,
Yorumlar
Haber Yazılımı