Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 09:52 Bu haber 4401 kez okundu
 
‘Arkadaşlarımızın Art Niyeti Yoktu’
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek, deneme amaçlı hazırlanan sorularda bir art niyet olmadığını söyledi
DİĞER Haberi
 ‘Arkadaşlarımızın Art Niyeti Yoktu’

Gümüşhane Üniversitesinde uzaktan eğitimin devam ettiği güz döneminde vize sınavlarına sayılı günler kala sistemi test etmek için deneme amaçlı öğrencilere hazırlanan iki soru sosyal medyada büyük tepki aldı. Deneme sınavında yer alan iki soruda Gümüşhane ve Gümüşhanespor’un alay konusu edildiği belirtilerek, birçok kişi tarafından sosyal medyada tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili gazetemize konuşan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek ise, soruları hazırlayan sorumlularla görüştüğünü ve herhangi bir art niyet olmadığını söyledi.

Gümüşhane Üniversitesinin şehrin en büyük değerlerinden bir tanesi olduğunu kaydeden Rektör Zeybek gazetemize yaptığı açıklamada, “Uzaktan eğitimle online sınav yapacağımız için sistemi test etmek istedik. On dakika sürecek bir deneme sınavı hazırlandı. Sorunun bir tanesinde COVİD-19 nerede başladı deniyor. Bu soruyu hazırlayan arkadaşlar Çin’i doğru cevapladıklarını sanıyorlardı, çünkü bu sorular çok kısa sürede hazırlandı. Gümüşhanespor’la ilgili soruda ise, soruyu hazırlayan arkadaşımız Gümüşhaneli. Gümüşhane’nin adı olsun diye Gümüşhanespor’u eklediğini söyledi. Arkadaşımızın herhangi bir art niyeti yok. Bende soruları hazırlayan arkadaşları çağırdım ve daha dikkatli olunması konusunda uyardım. Kısa sürede sorular hazırlandı ama daha dikkatli olmak gerekiyor. Arkadaşlarımızın herhangi bir art niyet yok” ifadelerini kullandı.

Rektör Zeybek sözlerini şöyle tamamladı;

“Gümüşhane Üniversitesi hepimizin ve büyük bir değerimiz. Biz arkadaşlarımızın bir art niyeti olduğunu düşünmüyoruz. Kısa sürede hazırlanan ve sistemi denemek için hazırlanan sorulardı. Gümüşhane’yi ve Gümüşhanespor’u alay konusu etmek söz konusu değil ”ifadelerini kullandı.

Olay

Gümüşhane Üniversitesinde uzaktan eğitimin devam ettiği güz döneminde vize sınavlarına sayılı günler kala sistemi test etmek için deneme amaçlı öğrencilere sorular hazırlandı. YÖK’e bağlı olmayarak, her fakültenin kendi içerisinde hazırladığı soruları öğrencilere sorarak sistem denenmek istendi. Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesinde bir araştırma görevlisi ise sorduğu sorularla görev yaptığı Gümüşhane’yi alay konusu yaptı. Araştırma görevlisinin Gümüşhane ve Gümüşhanespor’la dalga geçmesinin sosyal medyaya yansıması ise büyük tepkilere neden olmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘Arkadaşlarımızın, Art, Niyeti, Yoktu’,
Yorumlar
Haber Yazılımı