Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 09:12 Bu haber 698 kez okundu
 
Ateş :“Rabia’ya Ağladılar, Suudlara Yas İlan Ettiler, Peki Ya Şehitlerimiz”
SİYASET Haberi
Ateş :“Rabia’ya Ağladılar, Suudlara Yas İlan Ettiler, Peki Ya Şehitlerimiz”

 

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Gara’da gerçekleştirilen operasyonla ilgili “Neden başarısız olduk?” diye sorusunu sorarak, iktidara yüklendi. 13 şehit verilmesine rağmen Milli Yas ilan edilmemesini sert dille eleştirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Gara'da, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun milli bir mesele olduğunu vurgulayan Akşener, “Başarılı operasyonların müjdesini kendi verip, felaketlerin açıklamasını, valilere, bakanlara havale etmek, devletin değil, algının yönetimidir. Milli güvenliğimizi ilgilendiren alanlarda, sessizliği anlar, saygıyla da karşılarız ama evlatlarımıza ne olduğunu, doğal olarak bilmek isteriz. Bugüne kadar, bu tür operasyonları başarıyla yürüten, bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaştığını öğrenmek isteriz” dedi. İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş de Akşener’in grup toplantısında parmak bastığı konuyu il gündemine taşıdı.

“Erdoğan Nasıl Günlük Yaşantısına Devam Edebilir?”

İYİ Partili Ateş, “Akıllarda soru işareti oluştu. İlk olarak sivil olarak 13 vatandaşımızın şehit olduğu söylendi. Sivil ya da görevli personel olması önemli değil. Ne olursa olsun onlar canımız kanımız Türk vatandaşlarımız. Ancak bu şekilde aktarılması bilinçli mi, neyin algısı bunu merak ediyoruz. Operasyonun gizliliği doğaldır. Ancak ortaya bir sonuç çıktıysa, bunu da milletin her bir ferdi şeffafça bilmeli, neler olduğunu öğrenmelidir. Şehit olan vatandaşlarımız 6 yıldır alıkoyulmasına karşı bugüne kadar nasıl reaksiyon gösterilmez? Hepsi bir yana Mısırlı Rabia için hüngür hüngür ağlayan Sayın Erdoğan, Suudların kralı öldüğünde yas ilan eden Erdoğan, neden vatan evlatları şehit olduğunda yas ilan etmez. Nasıl olur da günlük yaşantısına devam edebilir?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ateş, :“Rabia’ya, Ağladılar,, Suudlara, Yas, İlan, Ettiler,, Peki, Ya, Şehitlerimiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı