Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 10:48 Bu haber 1149 kez okundu
 
Aynalı virajın tüneli tamamlandı
DİĞER Haberi
Aynalı virajın tüneli tamamlandı

İkisu- Şiran  karayolunun 11 kilometresindeki Aynalı tünelde sona gelindi.Tünelin tamamlanması ardından Karayolları ekipleri tarafından  yoldaki asfatlama çalışmaları yapılıyor.Çalişmalarin sürdüğü aynalı viraj tüneli  bir kaç gün içinde bitirilerek hizmete açılması bekleniyor.

İkisu-Şiran karayolunun 11.kilometresinde yapımına 2015 yılı sonunda başlanan 254 metrelik tünelde çalışmalar sona erdi. Tünelin giriş ve çıkışı da asfalt yapılarak önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak.

Gümüşhane’nin Merkeze bağlı Dibekli ve Gümüşkaya köyleri arasında yer alan ve 254 metre uzunluğunda delindikten sonra çeşitli sorunlar nedeniyle bir süre devam ettirilemeyen tünel inşaatında çalışmalar tamamlandı.

2015 yılının sonlarında yapımına başlanan ve hızlı bir şekilde delme işlemi tamamlandıktan sonra kaderine terk edildikten sonra bu yıl yapımına başlanan tünel, dik bir kayanın dibinde neredeyse “L” şeklindeki viraja konulan aynalar nedeniyle yöre halkı tarafından "Aynalı Viraj" olarak adlandırılan tehlikeli noktayı da ortadan kaldırmış olacak.

İl merkezi ile doğrudan yolu olmayan tek ilçesi olan Şiran’a ulaşımı sağlayan ve İç Anadolu’ya kestirme yoldan ulaşımı sağlayan İkisu-Şiran karayolu yaklaşık 20 yıllık süreçte tamamlanmış, son dönemde bu yoldaki çalışmalar hızlanmış, yol komple yeniden asfaltlanarak bariyerleri de konulmuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aynalı, virajın, tüneli, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı