Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 09:44 Bu haber 1403 kez okundu
 
Banklar kapatıldı, evinizde kalın
GÜNDEM Haberi
Banklar kapatıldı, evinizde kalın

Türkiye'de etkisini artıran koronavirüs hastalığı (Covid-19) salgını nedeniyle Gümüşhane'de vatandaşların cadde ve sokaklarda oturduğu banklar Belediye tarafından kapatıldı.

Gümüşhane Belediyesi cadde ve sokaklarda, toplu taşıma araçlarında dezenfeksiyon işlemlerine devam ederken, akşam saatlerinde 65 yaş üstü vatandaşlarını ücretsiz otobüs taşıma kartlarının geçici bir süre ile dondurulduğunu duyurdu.

Gün içerisinde havanın da sıcak olmasının etkisiyle Gümüşhane'de özellikle 15 Temmuz Zafer Meydanı ve diğer bölgelerde kısa süreli kalabalıkların oluşmasının ardından Belediye Zabıta ekipleri bu bankları bantlayarak kullanıma kapattı.

"Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak için geçici bir süreliğine kullanıma kapatılmıştır" yazılı levhaların da konulduğu alanların sayısının yarın gün içerisinde parklar da dahil edilerek artırılması bekleniyor.

Bu gece yarısından itibaren 65 yaş ve üzeri kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikamet dışına çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları, toplu ulaşım araçlarıyla seyahat etmelerinin kısıtlanmasının ardından son genelgeyle birlikte lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerleri sadece paket servis, gel-al şeklinde müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek, berber, kuaför ve güzellik merkezleri de bu süreçte kapatılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Banklar, kapatıldı,, evinizde, kalın,
Yorumlar
Haber Yazılımı