Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 10:01 Bu haber 3934 kez okundu
 
Başhekim Yapılmak İstenen Başhekim Yardımcısıyla İlgili, İki Anekdot.
NABIZ Haberi
Başhekim Yapılmak İstenen Başhekim Yardımcısıyla İlgili, İki Anekdot.

Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Ertuğrul Kara'nın tayin ile Ordu'ya gitmesinden sonra Gümüşhane’de yeni bir tartışma başladı. Gümüşhane'de özellikle milliyetçi kesimin başhekim olmasını istediği başhekim yardımcısı için her geçen gün yeni iddialar ortaya çıkıyor. Özellikle hastanede görev yapan uzman hekimler bu durumdan çok rahatsız.

6 yıldır Gümüşhane Devlet Hastanesinde görevde bulunan başhekim yardımcısı için tüm kesimler iki  şeyden bahsediyor.

Birincisi.

6 yıldır başhekim yardımcılığı yapan uzman hekim için 6 yılda Gümüşhane devlet hastanesine ne kazandırmış da şimdi de başhekim olmak için yoğun çaba sarf ediyor.

İkincisi daha vahim…

Uzman hekimler her toplantıda bir sıkıntı yaşadıklarını, başhekim yardımcısının egosunun çok yüksek olduğunu ve başhekim olması durumunda uzman hekimlerden çoğunun ilden ayrılacağını söylüyorlar. Bizi arayan bir doktor geçtiğimiz yıl yaşanan bir olayı paylaştı. Olay şöyle yaşanmış. ‘Geçtiğimiz yıl anestezi uzmanı tayini çıkması nedeniyle ilden ayrıldı. İlçede ki hastanelerden anestezi uzmanı bulamadık. Bu nedenle ameliyatların nasıl yapılacağı konusunda tüm uzman hekimlerle bir toplantı yaptık’. Haziran’da yapılan bu toplantıda başhekim yardımcısı, Başhekim beye ‘ o zaman ameliyatları Eylül’e erteleyelim’ diye teklifte bulundu. Bunu duyan diğer uzman hekimler şaşkına döndü. ‘Acil ameliyatlar gerekiyor, ameliyatları nasıl Eylül ayına erteleriz?’ diye tepki göstermesinin ardından uzman hekimin bir tanesinin ‘siz anestezi uzmanınsınız’ bu dönemde anestezi görevlerini siz üstlenin demesinin ardından başhekim yardımcısı,’ tamam o zaman ben yapayım’ dedi ve toplantı bitti. Sonra ne yaptı biliyor musunuz? Anestezi uzmanı başhekim yardımcısı bir hafta görevini yapmasının ardından senelik izne ayrıldı ve ameliyatlar yapılamadı. ‘Bu iddia yenilir yutulur bir iddia değil. Dosyalar ortada. Yapılamayan ameliyatlar da ortada. Görevini bırakıp izne ayrılan başhekim yardımcısı da ortada. Mutlaka soruşturulmalıdır.

Başhekim yardımcımızla ilgili bize gelen bir şikayeti daha aktarmak istiyoruz. Sağlık kurulundan çıkan bir raporu imzaya çıkaran bir vatandaşın yüzüne raporu fırlatan bir başhekim yardımcımız var. Saat 10.00’ da işe gelip saat 14.00’te giden bir başhekim yardımcımız var. Oysa sağlığın düzelebilmesi için yapı yeniden baştan aşağı dizayn edilmeli.

Şimdi buyurun başhekim yapın. Sonrasında zaten perişan halde olan Gümüşhane sağlığındaki cümbüşü izleyin. Biz şimdilik bu kadar yazmakla yetiniyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başhekim, Yapılmak, İstenen, Başhekim, Yardımcısıyla, İlgili,, İki, Anekdot.,
Yorumlar
Haber Yazılımı