Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 11:03 Bu haber 844 kez okundu
 
BAŞKAN AĞAÇ’TAN ÖZELEŞTİRİ
SİYASET Haberi
 BAŞKAN AĞAÇ’TAN ÖZELEŞTİRİ

 BAŞKAN AĞAÇ’TAN ÖZELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç basın açıklamasıyla CHP’Lİ Belediyelerin yardım kampanyalarının engellendiğini öne sürerek Ak Parti Hükümetini eleştirdi.

 Başkan Ağaç açıklamasında “Daha ilk günlerden ülkedeki büyük sermaye gruplarına müjdeler veren, patronların yüzünü güldüren iktidar mensupları; ücretsiz izne çıkarılan emekçileri, işsiz kalanları, ekonomik sıkıntı yaşayan küçük esnafı görmezden gelmektedir. Bununla da yetinilmeyip; Türkiye’de dükkanını kapatmak zorunda olan esnafa, işsiz kalan gençlere, dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla belediyelerimizin başlattığı bağış ve dayanışma kampanyasına engel olunmaktadır. AK Partili Belediyeler; yardım/bağış toplama faaliyetlerini sürdürürken; CHP'li belediyelerin bölgelerindeki insanlara daha fazla ve daha etkin yardım destek sağlama gayretleri engellenmektedir. Oysa ki; 5393 sayılı Belediye Kanunu: *Belediyenin yetkileri ve imtiyazları: Madde 15, 18 ve 38; açık olarak; "Borç almak, bağış kabul etme" yetkisini belediyelere veriyor. Şimdi; yasaların hiyerarşisini sırayla yazıyorum: Uluslararası Hukuk-Anayasa - Kanun -Tüzük -Yönetmelik- GENELGE. Yani; kanunun verdiği yetki genelge ile kaldırılamaz. Bu virüs; zengin, fakir, ünlü, sıradan, şehirli, köylü, beyaz veya mavi yakalı, siyaset ve parti, etnik köken, din ve mezhep ayrımı yapmıyor. Hem mücadele ulusal deyip, birlik beraberlik çağrıları yapıp; öbür taraftan siyasi sebeplerle ayrımcılık yapma zamanı değil. Devir siyasi farklılıkların değil; ortak gelecek ve ortak çıkarların savunulması günüdür. Herkesi gerçekten iyi niyetli ve samimi olmaya davet ediyoruz” dedi.

İl Başkanı Bedri Ağaç “Halka yardım için bağış kampanyası başlatan belediyelerimize "Devlet içinde devlet", "Paralel Devlet Kurma çalışması" suçlamaları yöneltiliyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, biz bu Cumhuriyeti kuran partiyiz, biz paralel devlet falan bilmeyiz, Türkiye Cumhuriyeti'nden başka bir devlet de tanımayız. O konu; aynı yollarda beraber yürüyenlerin uzmanlık alanı ne olursa olsun; CHP olarak; tüm kadrolarımızla ve belediye başkanlarımızla; halk için çalışmaya, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden herkese eşit hizmet üretmeye devam edeceğiz. İktidardan şuan tek talebimiz; tıpkı aslında Bilim Kurulunun da istediği gibi; Türkiye'nin tamamında tam bir karantina sağlamak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edilmesidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BAŞKAN, AĞAÇ’TAN, ÖZELEŞTİRİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı