Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 09:36 Bu haber 722 kez okundu
 
Başkan Ağaç “TAŞKÖPRÜ’DE NELER OLUYOR”?
GÜNDEM Haberi
Başkan Ağaç “TAŞKÖPRÜ’DE NELER OLUYOR”?

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bedri Ağaç Gümüşhane’de Yayla Turizminin önemli merkezlerinden olan Taşköprü’de yapılan yollara dikkat çekti.

 Başkan Ağaç; “Gümüşhane’mizi belde belde, köy köy geziyor vatandaşımızın derdini dinliyor, tespit ettiğimiz sorunlardan ulusal ölçekli olanları Genel Merkezimize, yerel sorunları da ilgili ve sorumlularına iletiyoruz.

Bu köylerin yolları, elektrifikasyonu bu iktidardan çok önce yapılmıştı zaten. Elektik dağıtım işi özelleştirilince sadece yatırımlar da neredeyse durmuş durumda. Köylerde ağırlıklı olarak ağaç elektrik direkleri kullanılıyor. Bu ağaçlar oldukça eskimiş. Şiddetli bir yağış veya rüzgârda devrilerek can ve mal kaybına yol açması mümkün.

Son olarak Yağmurdere civarı ve Taşköprü’yü ziyaret ettik. Taşköprü-Santa arası “Yeşil Yol” kapsamında yapılan beton yol dikkatimizi çekti. Yolda kullanılan betonun kalitesi, işçiliği ve yapım şekli bizleri şok etti. Yamuk yumuk, kasisli, şimdiden çukurlar ve çatlamalar oluşmuş bir yol. Burayı kim yaptı, kim nasıl kontrol etti? Yazık; bu milletin parası ve kaynakları çarçur edilmiş. Yolun yapımı için oraya beton getiren araçlar; fazlalık veya artık betonlarını ideal hayvancılık alanı olan yol kenarlarına gelişi güzel dökmüşler, yani tam bir çevre felaketi, tam bir rezalet. Burası turistik bölge, özellikle küçükbaş hayvancılığının yapıldığı yer. Yani bu memleket bu kadar mı sahipsiz?

Orada hayvancılık yapan insanların ağılları yıkılırken, inşaatlara izin verilmesi hak mı yani? İnsanların bitişik yerleri bir tarafı mera bir tarafı arsa sayılıp ellerindeki tapu yok sayılıyor. Böyle adalet olur mu?

Taşköprü yayla, korumalı alan. Her türlü inşaat yasağı var. Aslında ülkede çarpık yapılaşma ve arazi talanına yol açan ama hükümetin nakit para kaynağı olarak gördüğü için izin verilen İmar Barışı konusu tamamlandı fakat; Taşköprü’de halen en az 4-5 inşaat yeri açılıyor, duvar yapılıyor ve inşa devam ediyor. Yaylalarımız ve özellikle Taşköprü adeta yağmalanıyor. Muhtarların bu konuda kural tanımaksızın işler yaptığının duyumlarını alıyoruz. Güya valilik izin verdi denerek; Jandarma, Tarım İl Müdürlüğü de olaya seyirci kalıyor. İnsanlar bu haksız ve adaletsiz uygulamadan dolayı oldukça rahatsız. Valiliğin bu tür uygulamalara izin verdiğine, vereceğine inanmak istemiyoruz. Yetkili, ilgili ve sorumlulardan beklentimiz; derhal oraya bir el atılması, yerinde incelenmesi, haksız ve hukuksuz işlerin engellenmesi ve adaletin orada tesisidir.

Sonuçta açık olan bir şey var ki; 18 yıldır ülkeyi tek başına yöneten parti ve gizli ortağı bu ülkeyi artık yönetemiyor. Çok ciddi sorunlarla boğuşan ülkemizde bu sorunların müsebbibi olarak artık çözüm de üretemiyor. Ülkenin rahatlaması, milletin nefes alması, yeniden; refahın, huzurun ve adaletin tesisi için en kısa sürede seçimle sandıkta bu iktidarın değişmesi gerekiyor. Biz hazırız, adaletin ışığını “MİLLET” yakacak. Yeter ki; halkımız bizlere o imkânı ve fırsatı versin” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ağaç, “TAŞKÖPRÜ’DE, NELER, OLUYOR”?,
Yorumlar
Haber Yazılımı