Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 11:00 Bu haber 3108 kez okundu
 
Başkan Çimen’e Yapılan Saldırı Olayı ile İlgili İl Başkanı Köse’den Açıklama Geldi
NABIZ Haberi
Başkan Çimen’e Yapılan Saldırı Olayı ile İlgili İl Başkanı Köse’den Açıklama Geldi

 

Önceki gün yazdığımız “Saldırı Olayı ve Analizi” makalemize Gümüşhane AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse bey sosyal medya hesabından bir cevap yolladı. Önce başkanın gönderdiği açıklamaya yer veriyoruz.

Sayın Hüseyin Çelik Bey;

Belediye Başkanımız Sayın  Ercan Çimen'in uğradığı menfur saldırı ile ilgili olarak bugün Gümüşkoza Gazetesi'ndeki  yazınızı  okudum.

Yazınızda şahsım ve milletvekillerimizle ilgili gerçeği yansıtmayan talihsiz ifadeler gördüğüm içinde aşağıdaki hususları yazma gereği duydum.

Şöyleki:

1. Saldırı olayının yaşandığı Perşembe günü  annem KTÜ Tıp Fakültesi'nde ameliyat olduğu için Trabzon ilindeydim. Olayı duyar duymaz Ercan Beyi aradım. Ertesi gün ise, yani Cuma günü, bütün İlçe Başkanlarım ve bazı  Teşkilat mensuplarım ile birlikte belediye başkanımızı ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi iletip, saldırıyıda kınadığımızı ifade ettik.

2. 10 Kasım 2019 Pazar günü Halk Eğitim Salonunda, Genel Merkez  Teşkilat Başkanımızın da  teşrifleriyle yapmış olduğumuz programda saldırıyı şiddetle  kınadığımızı yüzlerce kişinin huzurunda ifade ettim.

3. Aynı şekilde milletvekillerimizde saldırıyı kınamışlardır.

Bilgilerinize.

Başkan Bey saldırı olayını iki maddede açıklıyor;

.1- “Saldırı olayının yaşandığı Perşembe günü olayı duyar duymaz Ercan Beyi aradım. Ertesi gün ise, yani Cuma günü, bütün İlçe Başkanlarım ve bazı Teşkilat mensuplarım ile birlikte belediye başkanımızı ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi iletip, saldırıyı da kınadığımızı ifade ettik”

2-” 10 Kasım 2019 Pazar günü Halk Eğitim Salonunda, Genel Merkez  Teşkilat Başkanımızın da  teşrifleriyle yapmış olduğumuz programda saldırıyı şiddetle  kınadığımızı yüzlerce kişinin huzurunda ifade ettim”

Biz makalemizde saldırıya Gümüşhane’nin tepki vermediğini ve sessiz kaldığın açıklarken, saldırının toplum nezdinde yarattığı infialin siyaset ve STK tarafından paylaşılmadığını yazdık. Yani infial olayı sokakta yankı bulmadı. Basında yankı bulmadı. Sayın başkan bütün teşkilatıyla birlikte başkan Ercan Çimen beyi makamında ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletmiş olabilir. Bundan kimin haberi var. Ziyaret eden ile edilenlerin. Yani, şehir bundan habersiz.

2- Sayın Başkan il divan toplantısında yüzlerce partilinin önünde olayı kınadığını söylüyor. Doğrudur kınamıştır. Bundan kimin haberi var. Teşkilat mensuplarının. Yani bizim başkana yapılan saldırıya, “Bizim teşkilat mensupları önünde kınadık” Bütün mesele bu mu? Yani Ercan Çimen’e yapılan saldırı bir tek AK Parti teşkilat mensuplarını mı rahatsız etti? AK Partiye oy veren veya vermeyen on binlerce insan rahatsızlık duymadı mı? Bu kınamalarınızı onlara da duyursanız olmazıydı?

                İşte biz buna vurgu yaptık. Aynı şeyi Belediye başkanları ve milletvekillerimiz içinde söylüyoruz. Sosyal medya hesaplarından kendi takipçilerine duyurmuşlar. Bütün mesele bu mu? Vekillerimizin sesini yalnız kendi takipçilerimi duymalıydı. Acaba Gümüşhane’de takipçileri var mı? Bakın Trabzon’da Büyükşehir Belediye başkanı ve Ortahisar Belediye başkanı ve Gümüşhane’den TSO başkanı basın yoluyla tüm kamuoyuna duyurdu. Siz neden esirgediniz?

Biz yaptığımız yorumun arkasındayız. Gümüşhane Belediye başkanına, şehrin eminine yapılan saldırıya Gümüşhane yeterince tepki vermemiştir. Bu demokratik duruşa da aykırıdır ve kabul edilemez.

Kimse unutmasın ki, bugün Başkan Çimen’e karşı yapılanlara karşı sessiz kalanlar, yarın benzer bir olay kendi başlarına geldiğinde(Allah Korusun)etrafta ses verecek insanlar arayacaktır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çimen’e, Yapılan, Saldırı, Olayı, ile, İlgili, İl, Başkanı, Köse’den, Açıklama, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı