Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 09:04 Bu haber 383 kez okundu
 
Başkan Çimen Gazetecileri Unutmadı
DİĞER Haberi
Başkan Çimen Gazetecileri Unutmadı

 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle kentte görev yapan basın mensuplarıyla buluştu. Başkan Çimen, son günlerde sık sık tekrarlanan su kesintilerine de açıklık getirdi.

Belediye’nin iştiraki olan GÜMSAŞ konut satış ofisinde gazetecileri ağırlayan Başkan Çimen, bir süre sohbet ettiği gazetecilerle daha sonra pasta kesti.

Burada yaptığı açıklamada “Sizler bizim görmeyen gözümüz, duymayan kulağımız oluyorsunuz” sözleriyle gazetecilere teşekkür eden Başkan Çimen, “Gümüşhane’nin yeni yüzü olan ve Belediyemizin yüzde 100 hissedarı olduğu GÜMSAŞ şirketimizin GÜMSAŞ Yaşam Evleri birinci etap çalışmaları devam ediyor. Bu birincisiydi. Bundan sonra şehrimizde bize düşen bu sorumluluk içerisinde bu tür projelerimiz devam edecek. Mordut mevkiindeki Yaşam evlerimizde ilk etabımızda 729 konutumuz ve 112 işyeri var. Hem bir kentsel dönüşüm projesi. Bunu da kendi şirketimiz tarafından yapıyoruz. TOKİ’nin 530 konutunun altında da kentsel dönüşüm projemiz var. Şirketimiz bugüne kadar konutların yüzde 80’ini sattı. Pandeminin en zor günlerinde Türkiye başarısıdır diyebilirim. İşyerlerimizle ilgili de bu hafta satışlarımız başlıyor. Arkadaşlarımız o konuda da farklı çalışmalar yaptı” dedi.

Proje konutların 60 ay sıfır faizle satıldığını ve diğer bankaların da projede kendilerinin de olmak istediği belirterek çalışma yaptıklarını, vadenin 180 aya çıkabileceğini kaydeden Başkan Çimen, yine GÜMSAŞ aracılığıyla işletilen GÜMÜŞSU fabrikasındaki makine parkının yenileme çalışmalarının da başladığını söyledi.

Konuşmasında geçtiğimiz gece yarısı patlayan ana su iletim hattı nedeniyle yaşanan su kesintilerine de değinen Başkan Çimen, “Vatandaşımızı doğru bilgilendiriyoruz. Dün akşam da arızadan dolayı depolarımız dolmadı, herhangi bir sıkıntı olmaması için suları keseceğiz diye anons ettirdik. Bahçecik barajının inşaatı devam ediyor. Son 2 yıldır ekonomi ortada. Barajın kısa sürede bitirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Şuanda İstanbul bile su sıkıntısı yaşamaya başladı. Bunun gibi başka illerde de su sıkıntısı var. Vatandaşlarımızdan suyu daha tasarruflu kullanmalarını istiyoruz. Hep beraber bu şehre hizmet ediyoruz. Eksiklerimizi de hep birlikte tamamlayacağız” diye konuştu.

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü unutmayan Belediye Başkanı Ercan Çimen’e Gümüşhane basın camiası adına teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çimen, Gazetecileri, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı