Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 11:30 Bu haber 4437 kez okundu
 
Başkan Çimen Gazetemize İhtar Gönderdi
NABIZ Haberi
 Başkan Çimen Gazetemize İhtar Gönderdi

 

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Gazetemizin Nabız köşesinde kaleme aldığımız ‘Buyur Buradan Yak…’ başlıklı yazımıza Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından ihtar çekildi. Başkan Çimen’in ihtarını aynen yayınlıyoruz.  Lakin Başkan ihtarında bizleri yalan haber yapmakla suçluyor. Başkan beyin kendi şirket müdürünün bir dönem gizli sahibi olduğu ve şimdilerde ise sahibimi yoksa değil mi, belli olmayan bir gazetede 1 ay süreyle çalışan ve halen Belediyenin GÜMAŞ şirketinde görevli bulunan elemanının varlığı ortadadır. Biz gazetenin Yazı İşleri Müdürünün söylediklerini eksiksiz yazdık. Bu mu yalan haberdir? Ayrıca başkan Çimen, sokakta konuşulan yalan yanlış duyumları haber yaptığımızı dile getiriyor. Biz zaten gazetemizin nabız köşesinde sokakta konuşulan olayları gün yüzüne çıkartıyoruz. Dolayısıyla bu yazımız haber değil sadece bir nabızdır. Bizler gazeteciliğin etik kuralları nedeniyle Başkan beyin yolladığı ihtarı noktasına dokunmadan yayınlıyoruz. Konu ile ilgili takdir ise kamuoyunundur…

“ Gazetenizin 13.09.2019 tarihli Haber/ Kozası NABIZ yazısının ‘Buyur Buradan Yak…’  alt başlıklı yazısında halkı yanlış düşüncelere sevk edecek şekilde yalan haber yapılmıştır.

  Gazetenizin bu asılsız haberi Kurum olarak Gümüşhane Belediyesini göz önünde olan siyasi bir kişilik olarak da beni toplum karşısında rencide etmeye, ismimi karalayarak bana zarar vermeye yönelik hareketlerdir. Yapılan şey, gerçek dışı iddialarla toplumu yanıltmak ve şahsımı karalamak dışında bir amaç taşımamaktadır.

 Basın özgürlüğü sınırlarını aşarak, sokakta konuşulan yalan yanlış duyumları haber adı altında halka aktarmanın Gazetecilik mantığı le bağdaşmayacağı aşikârdır.

 Bahsi geçen haberle ne Gümüşhane Belediyesinin ne de şahsımın hiçbir alakası yoktur. Yapılan haber gerçek dışı, kişisel ve kasıtlı olarak yıpratma amaçlı yapılan bir haberdir”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Çimen, Gazetemize, İhtar, Gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı