Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 11:01 Bu haber 3055 kez okundu
 
Başkan Çimen, Gazetemize Yeniden İhtar Gönderdi
NABIZ Haberi
 Başkan Çimen, Gazetemize Yeniden İhtar Gönderdi

 

27 Eylül 2019 Cuma günü Gazetemizin Nabız köşesinde kaleme aldığımız ‘Belediyede Gözler Emekli İkramiylerinde” başlıklı yazımıza Belediye Başkanımız Ercan Çimen tarafından açıklama gönderildi.Başkan Erçan Çimen’in ihtarını aynen yayınlıyoruz.

“Gazetenizin 27.09.2019 tarihli yazısında halkı yanlış düşüncelere sevk edecek şekilde yalan haber yapılmıştır.Belediyemize ve şahsıma yönelik önyargılı ve nefret dolu bir gazetecilik yapan Gümüşkoza Gazetesi yalan haber dedikodularına devam ediyor. Seçimden önce, seçim sürecinde aynı nefret dilini kullanan bu gazete. Belediyeye karşı husumet besleyen herkesin yalanlarına yer veriyor.Son yalan ve iftirası ise emeklilikle ilgili yalanlar. Adını vermeye yanaşmadığı bir vatandaş üzerinden Belediyemizi ve şahsımı töhmet altında bırakıyor. Belediye emekli ikramiyelerini ödemiyormuş. Dışarıdan Belediyeye gelenlere kurumlan 200-250 bin lira emekli parası gönderiyormuş ve Belediye bu sıcak paraları harcıyormuş.Yalan ve iftira üzerine kurulu bu haber düzenini ' halkın sesi olmak' gibi bir şeyin arkasına saklanarak sürdüren Gümüşkoza Gazetesi amacına ulaşamamıştır ve ulaşamayacaktır. Gümüşhane halkı bu gazetenin artık birilerinin sesi olarak varlığını sürdürdüğünü görmüştür. Gümüşkoza gazetesinin Belediyemizle ilgili yalan ve iftira dolu bu tür haberlere cevap hakkımızı ve gerekirse hukuki haklanmızı kullanmaya devam edeceğiz.Gazetenizin bu asılsız haberi Kurum olarak Gümüşhane Belediyesini göz önünde olan siyasi bir kişilik olarak da beni toplum karşısında rencide etmeye, ismimi karalayarak bana zarar vermeye yönelik hareketlerdir. Yapılan şey, gerçek dışı iddialarla toplumu yanıltmak ve şahsımı karalamak dışında bir amaç taşımamaktadır.Basın özgürlüğü sınırlarını aşarak, sokakta konuşulan yalan yanlış duyumları haber adı altında halka aktarmanın Gazetecilik mantığı ile bağdaşmayacağı aşikardır.Bahsi geçen haberle ne Gümüşhane Belediyesinin ne de şahsımın hiçbir alakası yoktur. Yapılan haber gerçek dışı, kişisel ve kasıtlı olarak yıpratma amaçlı yapılan bir haberdir”.

Başkan Beyin açıklaması böyleydi.Başkan bey bizleri nefret dilini kullanmak yalan haber yapmak ve bir vatandaşın söylemini yazmakla ve birilerinin sesi olmakla suçluyor.Bizim yazdıklarımız ortada . Başkan beyin ihtarınıda yukarıda yayınladık.Acaba kim nefret dilini kullanıyor? Yalan haber yapmak ve bir vatandaşın söylemini ortaya koymakla suçluyor.Gümüşkoza gazetesi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçtede hep vatandaşın yanında olmuştur ve olaçaktır.Elinde kanıt olmadan bugüne kadar hiç bir şey yazmamıştır.Bundan sonrada yazmayaçaktır.Gümüşkoza gazetesi Gümüşhane halkının sesidir.Sesi olduğu içinde bu şehirdeki en çok okunan gazetedir.Başkan beye cevap veriyor ve soruyoruz?

 Sayın Başkanım,

Belediyeden emekli olan aşagıdaki isimlerini verdiğimiz vatandaşlar ile hangi nedenlerden dolayı mahkemedesiniz? Emekli ikramiyesini ödemediğinizden değilmi? İsterseniz mahkeme kayıtlarınıda yayınlayalım.Emekli ikramiyesini alamayan,Yosma Demet,Fazlı Üçel,Metin Yılmaz,Hümmet Ağaç,Halil İbrahim Ersoy ve Yaşar Kalın isimleri size ne hatırlatıyor. Biz bir şey demiyoruz,Doğruları yazmaya devam ediyoruz.Yosma Demet’in alacağını Çevre ve şehircilik bakanlığına yolladığınız yazıyıda yayınlıyoruz.Takdir Kamuoyunundur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Çimen,, Gazetemize, Yeniden, İhtar, Gönderdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı