Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 09:41 Bu haber 1685 kez okundu
 
Başkan Çimen, Yeni pazar yeri ,Bahçecik Barajı ve Harşit Islahı Hakkında Bilgi Verdi
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kovid-19’dan projelere kadar birçok konuda müjde verdi
GÜNDEM Haberi
Başkan Çimen, Yeni pazar yeri ,Bahçecik Barajı ve Harşit Islahı Hakkında Bilgi Verdi

 Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, kentteki Koronavirüs durumundan projelerine kadar birçok noktada önemli açıklamalarda bulundu. Çarşı Gümüşhane’nin Aralık ayında açılacağını müjdeleyen Başkan Çimen, Bahçecik Barajı ve Harşit Çayı için yürütülen projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.  İlk olarak Gümüşhane’de pandemi noktasındaki son durum hakkında bilgi veren Başkan Çimen, “Gümüşhane Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldık. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Çok güzel çalışmalarımız oldu. Gümüşhane Valimize, sağlık ekibimize de teşekkür ediyoruz. Sahayı hiçbir zaman boş bırakmadık. Düğünlerimiz başlayana kadar, gurbetçilerimiz illimize gelene kadar belki de Türkiye’nin en az vakası Gümüşhane’deydi. Vaka biraz arttı ama şu anda elhamdülillah düşüşe geçti. Güncel sayı vermiyoruz ama 40’lar civarındayken vaka üçlü rakamların üzerine çıktı. İnşallah şu anda ikili rakamlara düşme eğilimi görüyorum. Biz vatandaşımıza hep maskenizi takın, temizlik konusunda hassasiyetini gösterin ve mesafeye uyun dedik. Gümüşhane bu hassasiyeti fazlasıyla gösterdi, gösteriyor. Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah Kovid-19’u hep beraber yeneceğiz.” dedi.  

 BAHÇECİK BARAJI VE HARŞİT ÇAYI

 Başkanlıktaki ikinci dönemine ilişkin de bilgiler veren Başkan Çimen, “Hiç durmadık. Kovid-19’da daha çok yol aldık. Hiçbir projemiz aksamadı. Bizim için en önemli projelerimizden biri Bahçecik Barajı. Bakanlıkta görüşmelerde bulunduk. Şu anda Bahçecik Barajı yüzde 50 seviyelerine geldi. Bununla birlikte önemli olan isale hattı, arıtma tesisi yapıldı. Proje ihalesi yapıldı. Yapım ihalesi de bununla birlikte inşallah 2021 yılının planlanmasına alınacak. İhalesi yapılacak. İnşallah en kısa zamanda şehrimizin 50 yıllık su sorununu çözmüş olacağız. Tabii bununla beraber dere ıslahları şehrimizin gerdanlığı diyebileceğimiz dere ıslahlarının bir bölümünü insanlarımız kullanıyor. Çok da o konudan memnunlar. Harşit Çayı’nın her iki tarafındaki yürüyüş yollarını, rekreasyon alanlarını tamamlayacağız. İnşallah bunu da 2021 planının içine alacağız. Yatırım programına aldıracağız. İnşallah bunu da tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

 ÇARŞI GÜMÜŞHANE ARAKLI AYINDA AÇILIYOR

 Çarşı Gümüşhane olarak adlandırdığı modern pazar yeri hakkında da bilgi veren Başkan Çimen, “Yarım kalan bir projemizdi tamamladık. 200 araçlık otoparkımızla yine pazar alanı dediğimiz mısır çarşısı altında bir çarşımız oldu. Yine alışveriş merkezine benzer 24 işyeriyle çok amaçlı salonuyla şehrimizin kalbinin atacağı noktada güzel bir çarşımız oldu. Önümüzdeki ayın başında inşallah hizmete açacağız. Şu anda yüzde 99 noktasına geldi.” değerlendirmelerinde bulundu.

 TOPRAKTAN KONUT SATIŞI BAŞLATILDI

Kentteki konut çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Çimen, “Yüzde 100’ü belediyemize ait şirketimiz var. Konut projelerine başladık. 729 konut 60 tane iş yeri için çalışıyoruz. Hafriyat çalışmalarımız başladı. Yüzde 50’lere geldik. Yaklaşık 3 bin 500 kişi müracaat etmişti. Şu anda bu konutlar sattık ve 150’ye yakında yedek yazmaya başladık. Halkımıza bize olan güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Topraktan konut sattık, inşaat devam ediyor. Onları mahcup etmeyeceğiz. Bu Gümüşhane’de devam ediyor. Bu proje şehre katkı sağlayacak, belediyeye katkı sağlayacak. Başka büyükşehirlerde belediyenin şirketleri konut yapıyordu. Bu kez biz yapalım istedik. Vatandaşımız d memnun. Bundan sonraki dönüşümlerde Gümüşhane Belediyesinin şirketi bu işi yapacak. Burada herkes kazanmış olacak. 60 ay sıfır faizle bankalarımızla anlaştık. Vatandaşlarımız imkanları ölçüsünde konut alabilecekler. Yine şirket marifetiyle biz önümüzdeki yıl alışveriş merkezimize kavuşacağız. Yine Gümüşsuyu fabrikamızın kapasitesini yüzde 300 artırarak dünya markası yapacağız.” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çimen,, Yeni, pazar, yeri, ,Bahçecik, Barajı, ve, Harşit, Islahı, Hakkında, Bilgi, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı