Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 11:49 Bu haber 1679 kez okundu
 
Başkan Durmuş Gündemi Meşgul Eden Konulara Açıklık Getirdi
- Haberi
Başkan Durmuş Gündemi Meşgul Eden Konulara Açıklık Getirdi

Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Yunus Emre Durmuş, son günlerde kırmızı beyazlı ekipte yaşanılan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Durmuş Gündemi Meşgul Eden Konulara Açıklık Getirdi

Çek Olayı

Temsilcimizin kulüp başkanı Yunus Emre Durmuş, son günlerde gündeme gelen çeklerle ilgili yaşanılan sıkıntıyı kamuoyuyla paylaştığını hatırlatarak, “Çeklerin bize ne şekilde ve kim tarafından verildiğini açıklamıştım. Evrakları getiren kişiden suç duyurusunda bulunduğumu paylaşmıştım. Mağdur olan tarafın futbolcu kardeşlerimizden önce kulübümüz, şehrimiz ve yönetim kurulumuz olduğunu belirtmiştim. Savcılık gerekli soruşturmayı yapmakta olup suçlulara en ağır cezalandırmayı yapacaktır” diye konuştu.

Ses Kayıt Olayı

Başkan Durmuş, “Öncelikle bu ses kaydı yönetim kurulunun whatsapp grubuna atılmış bir paylaşım olup öncesinde bana gelen ve kendimce teyit ettiğim şekilde anlatmam gerekirse. Bu metni hazır bir şekilde görseline kadar düzenleyip futbolcu arkadaşlarımıza atan bir şahıs olduğu gerçeğidir. Benim haklı isyanım bu paylaşımı yaptıranlaradır ve bu şehre sahip çıkılacağı yönünde haberlere istinaden, benim başkanlığım döneminde destek verilmemesidir. Bakalım kim sahip çıkacak kelimeleri olmuştur. Vekilin şahsına küfür direk olmamıştır” dedi.

Yönetim Kurulu Üyelerinin İstifası

Yönetimin kurulunda görev alan ilçe belediye başkanlarının istifalarının bilgisi dahilinde geliştiğini kaydeden Başkan Durmuş, parti yönetmeliğinde bulunan “Belediye Başkanları, Dernek ve profesyonel spor kulübü yöneticiliği yapamaz” maddesi üzerine istifa etmek durumunda kaldığını söyledi. Başkan Durmuş, diğer istifalar içinde emeği geçen yöneticilere teşekkür etti.

“Devletime ve milletime bağımlılığı sorgulamak onun haddine değil”

Gümüşhanespor’un eski kulüp başkanlarından İdris Çimen’in geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede kendisini ağır eleştirilerde bulunduğunun altını çizen kulüp başkanı Yunus Emre, devlete ve millete olan bağlılığını sorgulamanın hiç kimsenin haddine olmadığını sözlerine ekledi.

Başkan Durmuş sözlerine şöyle sürdürdü;

“Eski kulüp başkanı olan şahıs hakkımda bulunmuş olduğu ağır ithamlar, sahtekarlık, adam satmak ve devletime, milletime bağlılığımı sorgulamak haddine olmayıp, çok çirkin aşağılayıcı ifadeler kullanması tarafımdan kabul edilemez. Kendisini bu davranışından ötürü kınıyorum. Benim Gümüşhane kimliğimi tartışma konusu yapmak, kendisinin görevi veya belirleyeceği bir durum değildir. Bana direktif verdiğini belirten şahıs ile paran yoksa vs. gibisinden kesinlikle sohbetim olmamış olup, şahsımın para durumu kendisini ilgilendirmediğini belirtmek istiyorum. SSK vergi olayıyla alakalı haklı isyanımı dile getirmiştim. Bana ve yönetim kuruluma genel kurul tebliğinde bu ödemelerin taksitler halinde yapıldığı söylenmişti. Yapılandırmanın 2 defa bozulduğu gerçeğiyle karşılaştım. Karşımıza ekstra borç çıkmadığını bizi yalanla itham eden şahıs kendisi yalan söylüyor. Futbolcuların açmış olduğu davalardan kaynaklı avukatlık ücretleri de çıkmıştır.”

Durmuş, “Bir de anlamadığım bu şahıs benim paramla neden bu kadar ilgileniyor. Gurursuzluk yapıp mal beyanında bulunmamı istiyor ise ben bu görgüsüzlüğü yapmam. Kendisinin parasını merak etmediğim gibi benimle alakalı sürekli para konusunu gündeme getirmesinin anlamsız olduğunu belirtmek istiyorum. Her yaptığım açıklamada dile getirdiğim gibi ben harcamam gerektiğini düşündüğüm ve harcayabildiğim kadarıyla ödemeler yaptığım. Bu şahıs, okumayı sevmiyor olacak ki okuduğunu söylediği açıklamaları okumamış olup, kulaktan dolma sözler ile bu çirkin ithamlarda bulunma gereği hissetmiştir. Birileri parayı versin başkanlık yapayım derdim olmadığı gibi amacım bu işe siyaset karıştırmadan herkesin dahil olmasını, kulübün ve yönetiminin halkla bütünleşmesini sağlamak” dedi.

‘Reklama İhtiyacım Yok’

Reklama hiçbir zaman ihtiyacı olmadığı dile getiren Başkan Durmuş, “Reklama gelince keşke şahsımı araştırma gereğinde bulunmuş olsaydı, reklama ihtiyacım olmadığını, reklam yapmak isteyen bir kişinin milyonluk borcunun olduğunu bile bile gövdemi taşın altına koymuş olduğumu düşünecektir. Şahıssa çek olayıyla alakalı ayrıca açıklama yapma gereği duymuyorum. Rezillik olayına gelince kendisinden emin konuşmamasını tavsiye ediyorum. Mağdur olan ben ve kulübümüz iken, bu rezilliği bize yansıtmak doğru değildir. Futbolculara küfür ettiğimi söyleyen şahıs neyi hedeflemektedir bilmiyorum. Ama her birine ayrı ayrı saygı duyduğum futbolculara değil, o paylaşımı yaptıranlara sitemde bulunduğumu tekrar belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Durmuş, “Benim yapmış olduğum açıklamalardan rahatsız olmuş olacak ki hesap vermemi ve hesaplaşacağını söyleyerek mafya tabiri ile şahsımı açıkça alelen tehdit etmiştir. Dersime iyi çalışmadığımı söyleyen şahıssa cevaben şunları söylemek istiyorum; neyin dersine çalışmalıyım. Ne yaşıyorsam ne görüyorsam onu söylemek zorundayım. Otobüsü kendisinin bağışladığını söylüyor. Ama hala kendi firması üstüne olup kendisine ait üstünde hacizleri olduğunu söylemiyor. Tesisi yapanın da yaptıranın da kaynağın da kim ve kimler olduğu bellidir” şeklinde konuştu.

Başkan Durmuş sözlerine şöyle devam etti:

“Tekraren söylüyorum; şahsımı sahtekârlık ile suçlayan şahıs haddini aşmış olup, kişisel özgürlük haklarını aşarak hakarette bulunmuştur. Benim yaşantım boyunca adımın anılmış olduğu tek bir şaibe vs. durum söz konusu olmamıştır. Elhamdülillah abdestimden şüphem yoktur. ''Almadan vermek Allah'a mahsustur.'' derler ya. Sayın vekil kaç defa ödemelerin hangi firmalar tarafından bağış olarak alındığını söylemiştir. Gümüşhanespor'un her döneminde mutlak sponsor olmuştur. Gümüşhane insanına olan sevgim ve efendiliğim gözle görülür şekilde bellidir. Direktif ve önerilerine ihtiyacım yoktur. Şehrimiz üzerinden algı yaparak bizi tehdit edip ne yapmak hedefindesiniz.”

Valilik Ziyaret Olayı 

 Başkan Durmuş, “Şube sorumlumuz Ozan Aksu'ya gelince Vali Bey'i ziyaret esnasında şahsıma yapmış olduğu, hakaret ve iftiraların yazılı olduğu gazetenin sahibi yaşananları biliyor olması, Vali Bey'in makamında şapka ile yaşanan olayın sana anlatılamaması hayret verici. Bunun altında ne yatmaktadır merak etmekteyim. Facebook hesabımı inceleme gereksiniminde bile bulunmuşsun. Ben yıllardır tespih taşırım. Taşımasını da çekmesini de iyi bilirim. Paylaştığım sözler özelime girer ve seni hiç ilgilendirmez. Mafya vari sözlere gelince de, gazete kupüründe kullanmış olduğun ve kurduğun yakışıksız argo cümleleri okumanı tavsiye ederim. Taşıma ruhsatlı silahımı masanın üzerine indirdiğimle alakalı yalan beyanda bulunman ve tekrar kendi kinini hemşerilerimize lanse edip beni tehdit etmen sana ne kazandırmaktadır. Bu davranışın gerçekten yaşına uygun olmayıp liseli ergenleri anımsatmaktadır” açıklamalarında bulundu.

Başkan Durmuş sözlerini şu şekilde tamamladı;

‘Kulüple ve şehirle bağın kalmamıştır’ sözüne gelince benim ata toprağımla, kulübümüzle olan bağa sen karar veremezsin. Buna cüret edemezsin. Hakkımda hakaret, iftira ve çirkin beyanlarda bulunan bu şahıs için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Durmuş, Gündemi, Meşgul, Eden, Konulara, Açıklık, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı