Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 11:46 Bu haber 1525 kez okundu
 
Başkan Durmuş Süreci Değerlendirdi
SPOR Haberi
Başkan Durmuş Süreci Değerlendirdi

Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Yunus Emre Durmuş, katıldığı yerel bir televizyon kanalında temsilcimizin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gümüşhanespor’un uzun bir süreç yönetim sorunu yaşadığına değinen Başkan Durmuş, kırmızı beyazlı ekibin sıkıntılı bir kongre süreci geçirdiğini belirtti.

Başkan Durmuş, “Üç hemşerimizle birlikte kongreye geldik. İki arkadaşımız birlik ve beraberliğin sağlamak için adaylıktan çekildi. Bunu da kulübün geleceği için çok önemliydi. Biz adaylığımızı zaten daha önceden açıklamış ve başkan olma durumunda yapabileceklerimizin hazırlıklarının alt yapısını oluşturmuştuk. Şuan da sorunları elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde çözerek ilerliyoruz” diye konuştu.

‘Şehirle Bağlarımızı Güçlendirmeliyiz’

Takımın oyuncu çalışması hakkında açıklamada bulunan Durmuş, “Gümüşhane’de 4+4 olmak üzere iki etap halinde çalışıp, kampa dahil edip denemek istediğimiz arkadaşlarımız var. 15 oyuncu ile sözleşme imzalayacağız. Biz yönetimimiz ve teknik direktörümüz Fatih Akyel ile birlikte değerlendirmeler yapıp 8 Ağustos’ta yapacağımız kampa yetiştirmek istiyoruz. Bir yandan da şehir ile kulüp arasında ki bağı güçlendirmek istiyoruz. Biz şehrimizi seviyoruz ve hizmet etmek için buradayız. Takımın şehri heyecanlandırması ve şehir merkezinde takımın konuşulmasını istiyoruz” dedi.

‘İskelet Kadroyu Oluşturmalıyız’

Başkan Durmuş, “Biz tüm iş adamalarımızı harekete geçirerek zamanında olan küskünlüklere son vererek birlik ve beraberliği sağlamak istiyoruz. İstiyoruz ki bu kulüp isim olarak anılsın şahıs olarak değil. Bizim amacımı kulübü en iyi şekilde yukarı çıkartmaktır. Her başkan ve yönetimini hedefi şampiyonluktur ancak kulübün mevcut mali sorunu ve farklı sorunlar bizi şuan bu hedeften uzak tutuyor. Biz ilk önce iyi bir yapılanma yaparak, doğru adımlar atmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Fatih Akyel ile iskelet takımı oluşturarak önümüz deki sezonda hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Şampiyonluk hedefimiz tabi ki var ancak toparlanmamız lazım” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Durmuş, “Biz bir aileyiz, yönetimimiz, teknik ekip, oyuncu grubumuz ve taraftarlarımızla biz kocaman bir aileyiz. Bu ailede ise herkese çok önemli göreveler düşüyor. Takımımız yanlık bırakmama adına birlik ve beraberliğimizi sağlamayız” dedi.

Alt Yapı

Başkan Durmuş, “Alt yapıyla ilgili 2 kişilik bir ekip kurup ona 2 kişilik de destek verecek bir ekip kurduk. 15-17 ve 19 yaş gruplarıyla ilgili bir çalışmamız olacak. Profesyonel bir ekip oluşturarak şehrimize genç oyuncuları kazandırmak istiyoruz. Çevre ilerde ki kulüp başkanlarımızla da görüşüp bize bu konuda destek vermelerini istedik sağ olsunlar onlarda bize gereken desteği vereceklerini söyledi. Kulübün çok iyi tesisleri var. Tesis anlamında çok iyi imkanlar var her futbolcunun da çalışmak isteyeceği şartların olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Gümüşhanespor’un play of ve finaller oynadığı dönemde ki heyecanı tekrar yaşatmak istediklerini belirten Başkan Durmuş, o heyecanı yasabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Durmuş, Süreci, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı