Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 11:42 Bu haber 2725 kez okundu
 
Başkandan Çetin Açıklamalar
Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Yunus Emre Durmuş, kendisine darbe yapıldığı iddia eden açıklamaları üzerine kulüp başkan vekili Çetin Rıza Tanış, Gümüşhanespor’un duygularına darbe yapıldığını söyledi.
SPOR Haberi
Başkandan Çetin Açıklamalar

Arzular-Kabaköy Belediye Başkanı ve Gümüşhanespor Kulüp Başkan Vekili Çetin Rıza Tanış, temsilcimizin kulüp başkanı Yunus Emre Durmuş’un geçtiğimiz günler alınan kongre kararına eleştirerek kendisine darbe yapıldığı iddia etmesi üzerine açıklamalar yaptı.

Başkan Tanış, kırmızı beyazlı ekibin başkanı Durmuş’un 1 buçuk aydır Gümüşhanespor’un maçlarına gitmeyerek ve kulübün ihtiyaçlarını karşılayamayarak Gümüşhanespor’a olan duygulara darbe yaptığını söyledi.

‘Gümüşhanespor’a Olan Duygulara Darbe Yapılmıştır’

Başkan Vekili Çetin Rıza Tanış gazetemize yaptığı açıklamada Başkan Durmuş’un her defasında yönetimi başkan vekili Mustafa Taştan’a devredeceğini söylediği iddia ederek, “Birçok defa başkan vekili Mustafa Taştan’a yönetimi devredeceğini söyleyen kendisi ve çıkıp bana darbe yapıldı diyor. Asıl darbeyi kendisi insanların Gümüşhanespor’a olan duygularına darbe yapmıştır. Herkesin duygularıyla oynayarak kulüp başkanlığı koltuğuna oturdu. Süreç içerisinde ise hiçbir sözünü yerine getirmedi” diye konuştu.

‘Gümüşhanespor’un Koltuğunu Kaldıramadı’

Başkan Tanış, “Geçtiğimiz olağanüstü kongre kararından sonra kulübün başkanlığına gelen Yunus Emre Durmuş yönetiminde yaşanan olaylar şehrimize yakışmadı. Kongreden önce kulüp başkan adaylığını düşünen Yunus Emre Durmuş bizlerle görüştü. Bizde kendisine maddi durumunu sorduk. Maddiyatla ilgili 3 milyon paranın hazır, her yöneticinin de 500 bin TL’sinin de hazır olduğunu söyleterek bizleri inandırdı. Başkanlık seçiminden sonra herkesin bildiği bir sahte çek olayı gündeme geldi. Bizde kendisini aradık, o zaman yaptığı açıklamaları şimdi gelinene süreçte düşündüğümüzde bizleri avuttuğunu görüyoruz.  Gelinen süreçte ise wattsapp grubunda ki vekile hakaret içeren sözler bardağı dolduran son damla oldu. Biz vekilimiz veya vatandaşımıza hiç kimsenin hakaret etmesine izin veremeyiz. Gümüşhanespor kulüp başkanlığı zordur, herkes o koltuğu kaldıramaz. Gelinen süreçte o koltuğu kaldıramadığını gördük” dedi.

‘İstifa Edeceğine Dair Söz Vermişti’

Başkan Tanış, kulüp başkanı Durmuş’la İstanbul’da gerçekleştirilen Gümüşhane günlerinde görüştüğünü ifade ederek, Başkan Durmuş’un istifa edeceğin dair kendisine söz verdiğini kaydederek sözlerine şöyle devam etti;

“İstanbul’da gerçekleştirilen Gümüşhane günlerinde kendisiyle görüştüm. Yaptığı davranışlardan ne kadar hoşnut olmasam da üzerimizde sorumluluk gereği kendisiyle görüştüm. Kendisine kulübün bu şekilde gidemeyeceğini, bu şekilde devam ettiği takdirde Kasım ayında kulüpte futbolcu dahi kalmayacağını ve Gümüşhanespor’un ligde düşürülme tehlikesi olduğunu kendisine bildirdim. Sayın Durmuş bana hafta içi toplantı yapıp istifa edeceğini bana söyledi. Kulüp önüne açmak adına doğru bir karar olacağını söyledi. Gümüşhane’ye geldiğimizde istifa kararını beklerken,  İstanbul’da ki yöneticilerle bir araya geliyorlar. Sonrasında ise başkan vekili Mustafa Taştan sosyal medya hesabından kongre kararı aldıklarını açıklarken, başkan Durmuş ise kendisine arayan gazeteci arkadaşa henüz net bir şey olmadığını söyledi.”

 

‘Gümüşhanespor Amatör Yönetim Anlayışla Yönetilemez’

Başkan Tanış, “Emre bey bana hafta içi verdiği sözü yerine getirmediği gibi kulüp başkan vekilinin sözünü yere düşürdü. Böyle bir anlayışla kulüp yönetilmez. Başkan vekili sayın Taştan’ın sosyal medya hesabından kongre açıklamasının ardından Emre beyin net bir şey yok demesi üzerine, bizde kendilerine kulübün bu yönetim anlayışla bir yol alamayacağını kendilerine ileterek kongre kararı alacağımızı söyledik. Cuma sabahı yönetici arkadaşlarımızla beraber kulübün bu şekilde gitmeyeceğini ve vatandaşlarımız süreçten çok fazla rahatsız olduğunu dile getirerek olağanüstü kongre kararı aldık. Gümüşhanespor’umuzu daha iyi yerlere getirebilmek için böyle bir adım attık. Amacımız Gümüşhane’ye yakışır bir aday çıkarmak” diye konuştu.

‘Başkan Vekili Sözünün Arkasında Durmadı’

Başkan Tanış Cuma günü alınan kararı başkan vekili Taştan’a ilettiklerini altını çizerek, kulüp başkan vekili Mustafa Taştan’ın alınacak her türlü kararın altına imza atacağını beyan ettiğini belirttiğini söyledi.

Başkan Tanış, “Başkan vekili Mustafa Taştan sosyal medyada yaptığı kongre açıklamasından sonra Başkan Durmuş’un net bir şey yok demesi üzerine bize alacağınız her kararının arkasında olacağını söyledi. Biz de kongre kararını başkan vekili sayın Taştan’a imzalaması için ilettik. Ancak sayın Taştan kongre kararını imzalamadığı gibi Başkan Durmuş’a aldığımız kararı hemen iletti. Kulüp başkanı ise hemen sosyal medya adresinden 24 Kasım da kongre kararı aldıklarını açıkladı. 24 Kasıma aldıkları kongre kararına ait bir belge var mı? Bunu çok merak ediyorum. İnsanların zekalarıyla dalga geçmenin bir anlamı yok. Gümüşhanespor’un profesyonel bir kulüp olduğunu ve kongre açıklamasını kendi sosyal medya hesaplarından açıkladıklarını onlara hatırlatmak isterim. 24 Kasım tarihine aldığı kongre kararına ait bir belgesine ortaya koysun ondan sonra darbeden bahsetsin. Biz yönetici arkadaşlarımızla birlikte resmi olarak kararımızı aldık. Elimizde kongreye ait bir belgemiz var” dedi.

Başkan Tanış sözlerine şöyle devam etti;

“Bizim istifa ettiğimizi iddia ediyor. İstifa ettiğimize dair elinde ki belgeleri ortaya çıkarsın. Biz her türlü kararımızın arkasındayız. En yakında ki isim olan Ozan bey istifa etti. İstifasıyla ilgili resmi bir belge göremedik. Sosyal medyaya bir şey yazmakla bu iş olmuyor. Biz de istifa edeceğimizi söyledik. Resmi olarak istifa eden yöneticilerimiz oldu ancak hiçbirinin istifa işleme sokulmadı. Bu tarz bit yönetim için çıkıp, arkamdan iş çevirdiler deme hakkına hiç kimse sahip değil.”

‘Gümüşhanespor Başkanlığına Kendisine Zırh Edindi’

Kırmızı beyazlı ekibin başkan vekili Tanış, kulüp başkanı Durmuş’un kulüp başkanlığı kendisine zırh edindiğini belirterek, “”Gümüşhanespor başkanlığını kendine bir zırh edindi, o makamın önemini ve değerini anlamadı. Onu oraya getirenleri hiçe saydı. Seçim öncesi biz bütün belediyenin şartlarını kendisine söyledik. Biz her zaman elimizin altına taşımızı koyduk. Kömüründen suyuna her türlü yardımda bulunduk. Taraftar gruplarımızın deplasman masraflarını dahi üstlendik. Bizim yapabileceklerimiz zaten bunlardı” şeklinde konuştu.

Başkan Tanış sözlerini şöyle tamamladı;

“Futbolcuların paraları ödetilmemişken bir de hiçbir personelin maaşı ödenmemiş. İnegöl deplasmanına gidecek olan takımın sadece bilet parasının bir kısmını göndermiş. Kongre kararından sonra da bir lira göndermedi. Biz yine buradan geriye kalan otel, yemek gibi bütün masraflarını üstlendik. Kendisini de çıkıp İnegöl deplasmanına yanına taraftar grubunu alarak maça gidiyor. Protokolde başkanlık koltuğuna oturuyor. Süreç içerisinde dik duruşlularıyla örnek olan teknik ekip ve futbolcu grubunu kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkandan, Çetin, Açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı