Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:51 Bu haber 1809 kez okundu
 
Başkanlar İstanbul’da
Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a Çalışmak Üzere Gümüşhane İlçe ve Belde Belediye Başkanları İstanbul’a Gitti.
SİYASET Haberi
Başkanlar İstanbul’da

Ülke genelinde olduğu gibi İstanbul’da da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine AK Parti’nin yaptığı itiraz sonucu Yüksek Seçim Kurulu’nca iptal edilmesi ve seçimin 23 Haziran’da yenilenmesi kararı üzerine Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen başta olmak üzere Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel,Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir,Kürtün Belediye Başkanı Evren Şen ve Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler ve Belde Belediye başkanları ile AK Parti il başkanı Celalettin Köse, MHP il Başkanı Nadim Aydın ile AK Parti ve MHP ilçe başkanları İstanbul’a gitti.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Pazartesi gününden beri İstanbul'da ki çalışmalarına devam ederken ilçe Belediye başkanları ise dün itibari ile iki grup halinde İstanbul'a hareket etti.

Gümüşhane Belediye Başkanı ve Gümüşhane Belediyeler Birliği Başkanı Ercan Çimen, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, seçim süresince İstanbul’da kalacaklarını ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’a çalışacaklarını söyledi.

Gönüllerinin Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın kazanmasından yana olduğunu ve bu amaçla İstanbul’a geldiklerini ifade eden Başkan Çimen, “Cumhur İttifakına bağlı kalarak ilimiz genelinde AK Parti’den ve MHP’den belediye başkanlıklarını 31 Martta yapılan seçimlerde kazanan belediye başkanları ile birlikte hep birlikte Sayın Binali Yıldırım’ın kazanması için çalışacağız” dedi.

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı başta olmak üzere Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yaptığını anımsatan Çimen, şunları kaydetti: “Böyle yönetim ve devlet tecrübesi olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Binali Yıldırım’ın dünyanın metropol kentleri arasında olan İstanbul’u yönetmesinden yanayız. Onun için bizler de Sayın Yıldırım’ın kazanması için elimizden gelen tüm katkıları koymaya çalışacağız.”

Başkan Çimen, seçim süresince belediye başkanları olarak İstanbul’da kalacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkanlar, İstanbul’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı