Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 10:12 Bu haber 3849 kez okundu
 
Belediye denetimden geçiyor
NABIZ Haberi
Belediye denetimden geçiyor

 

Gümüşhane Belediyesinde yaklaşık iki haftaya yakındır Sayıştay denetçileri görev yapıyor. Bir hafta daha  denetimlerine devam edeceklerini öğrendik. Türkiye’de tüm kamu kurumlarını denetleyen Sayıştay üyeleri acaba nasıl bir rapor tutacak bilinmiyor. Bunu sadece Belediye yönetimi bilebilir.

Bizim öğrendiğimiz kadarıyla Gümüşhane Belediyesinin yaklaşık 2 yıl önce Tekke köyünde açmış olduğu ve 100 öğrenciye 6 ay boyunca hizmet verdiği yurdun Belediyeye maliyeti yaklaşık 4 milyon liranın üzerinde imiş. Bu harcama yurdun yapılması harcaması değil. Sadece 100 öğrencinin 6 aylık iaşe giderleri için.

Harcamaların yaklaşık yarısına yakın bir bütünü ise bir marketten karşılanmış. Gümüşhane’de böyle topyekûn hizmet veren bir alışveriş merkezimiz yok. Büyük alışveriş marketlerinden de bu alışveriş yapılmamış. Belediyemiz bir marketten yurdunda kalan öğrencilere acaba ne tür alışveriş yapmış ki bu kadar bir meblağ harcamış.

Ne diyelim fakir fukaranın hakkı eğer bu şekilde heba ediliyorsa yöneticilerimiz şapkasını önüne koyup biraz daha düşünmelidir. Tabi ki bunlar sokaktaki söylemler. Eğer böyle bir şey yoksa da kamuoyunu aydınlatma adına başkan beyden bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Başkan bey bir açıklama yaparsa açıklamasını bu sütunlarda yayınlayacağız…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, denetimden, geçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı