Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 11:35 Bu haber 1124 kez okundu
 
Belediyelerin Borçları Belli Oldu.
NABIZ Haberi
Belediyelerin Borçları Belli Oldu.

Belediyelerin Borçları Belli Oldu.

Gümüşhane merkez ilçe ve Kelkit ilçesi Belediye başkanlıkları hariç,diğer tüm  ilçe Belediye başkanlıklarını kazanan MHP Belediye başkanları Belediyelerin mali durumlarını çıkararak vatandaşların bilgisine sundu.

Buna göre ilk açıklanan ilçe Torul  olurken Torul ilçesinin borcu 6 milyon 133 bin, Şiran İlçesinin borcu,8 milyon  500 bin,Köse ilçesinin borcu 5 milyon 350 bin  lira olurken  son olarak Kürtün  Belediye Başkanı Enver Şen Belediyenin mali durumunu açıkladı.Kürtün ilçesinin borcu ise 6 milyon 450 bin lira olarak açıklandı.

Açıklanan rakamlar üzerinde vatandaşlar mutlaka bir kıyaslama yapacaklardır. Kelkit ilçesi ile ilgili daha önce Ünal Yılmaz bey bizim borcumuz yok demişti. Bizim öğrendiğimiz kadarıyla. Belde belediyelerinin mali durumlarının ne olduğunu bilemiyoruz. Yalnızca Arzular-Kabaköy  Belediyesinin borcunun olmadığını, hatta 600 bin lira kasasında nakit para olduğunun bilgisini  bizimle paylaştılar. Başkan Necati  Uçan borçsuz bir belediye devretmiş.

Merkez ilçe ve İlçe belediyelerinde borcunu açıklamayan tek  Belediye Gümüşhane belediyesi kaldı. Bakalım Gümüşhane belediyesi ile ilgili mali bir açıklama yapılacak mı? Başkan Ercan bey bundan yaklaşık altı ay önce borcunun 70-72 milyon lira olduğunu söylemişti. Kamuoyunun ve de bizim bildiğimiz sadece bu...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyelerin, Borçları, Belli, Oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı