Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 09:02 Bu haber 1927 kez okundu
 
Bir doktorun 4 yıllık cabası.
NABIZ Haberi
Bir doktorun 4 yıllık cabası.

Sağlık teşkilatında gün geçmiyor ki bizlere bir mektup ve mesaj gelmesin. Yine bu hafta sağlıkla ilgili çok değişik mesajlı görüşmelerimiz oldu.

Gümüşhane Devlet Hastanesinde görev yapan Kardiyoloji uzmanı Emrah Açar’ın Gümüşhane'ye bir anjiyo ünitesi kurabilmek için ne kadar caba gösterdiğini herkes biliyor. Emrah bey bu cabasını hayata geçiremeden Gümüşhane'den ayrıldı.4 yıl boyunca bu konuda çaba gösteren Emrah hocaya eski ve mevcut valimizde büyük destek vermişti. Emrah hoca Dönemim Bakanı Ahmet Demircan’ın Gümüşhane’ye gelişinde aynı konuyu aktardığı ve bakanın gidişinden sonra yetkililer tarafından çağrılarak kendisine ,’ Çok karıştırma, gideceksen çek git. Hepimiz 657 tabiyiz bunu da unutma ‘dedikleri iddia ediliyor. Doktor Açar Gümüşhane’ye bir anjiyo ünitesi kuramadan bu şehirden ayrıldı. Acaba kim kaybetti. Şimdi bakın geçtiğimiz hafta İl genel meclisi başkanımız M.Emin Erdoğdu bir kalp spazmı geçirdi. Trabzon’da tedavisi devam ediyor. Başkan Erdoğdu’ya yolda bir şey olsaydı, Sağlık İl müdürlüğümüzde görev yapanların hiç mi vicdanı sızlamayacaktı deyip bitiriyoruz.

Sağlık il müdürlüğünde görev yapan personellere nöbet yazılmadığını yazmıştık. Bunun üzerine sağlık il müdürlüğü kendi bünyesinde görev yapan bazı hemşirelere nöbet yazmış lakin bu nöbet yazılımı herkesi kapsamadığı için bundan vazgeçilmiş. Bunu da yazmak istedik.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, doktorun, 4, yıllık, cabası.,
Yorumlar
Haber Yazılımı