Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:29 Bu haber 919 kez okundu
 
Bir Dönem Gümüşhane’yi Meşgul Eden Analizce Dosyası Sonuçlandı.
- Haberi
 Bir Dönem Gümüşhane’yi Meşgul Eden Analizce Dosyası Sonuçlandı.

Gümüşhane'de özellikle 2014 yılındaki yerel seçimlerde gündem olan Analizci ile ilgili savcılık kararını verdi. “Sesli, yazılı ve görüntülü bir ileti ile hakaret sucundan dava açılan “A.Y. ile Y. Ö hakkında kavuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Davada yaklaşık 10 kişiye yakın ismin ifadesine başvurulan dosyada nihai karar verildi. İtiraz yolu açık olmak üzere mahkeme kararını verdi.

Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen'in şikayeti üzerine soruşturma başlatılan A .Y  ve  Y .Ö hakkında tahkikat yapılan dosyada polis araştırmaları yapılırken dosyaya müdahil olan E.Ö hakkında ise şüpheli avukatı tarafından suç duyurusunda bulunulacağı bilgisine ulaşıldı.

Gümüşhane kamuoyunun merakla beklediği davanın sonun da, “Analizci isimli sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları oldukları ilişkin her türlü şüpheden uzak, kesin somut yeterli ve inandırıcı delilin elde edilemediği anlaşılmakta, şüpheliler hakkında atılan suçtan kamu adına kovuşturmaya yapılmasına yer olmadığına karara verildi”

Uzun zaman Gümüşhane kamuoyunu meşgul eden analizci mahkemenin kararı sona erdiğine göre yakalanamamış oldu. Özellikle kendi sosyal medyasından belden aşağı olayları gündem yapan analizci sosyal medya fenomenin yaptıkları da yanına kar kaldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bir, Dönem, Gümüşhane’yi, Meşgul, Eden, Analizce, Dosyası, Sonuçlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı