Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 11:34 Bu haber 976 kez okundu
 
BİR HAFIZLIK SINIFIDA SEN DONAT
GÜNDEM Haberi
BİR HAFIZLIK SINIFIDA SEN DONAT

BİR HAFIZLIK SINIFIDA SEN DONAT

Gümüşhane il müftülüğü yıllardır bitirilemeyen Kuran kursu, cami ve külliye inşaatı için acilen hayırseverlerden Destek ve yardım bekliyor.  Gümüşhane il müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhane Şubesinin iş birliği ile Gümüşhane’deki esnaflarla vatandaşlarla Dini ve Hayri konuları istişare etmek için  toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Müftüsü Osman Ayas katılımcılara “Davetimize bizleri kırmayarak katıldığınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Davete icabet etmek sünnettir. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Diyanet vakfı tarafından yaptırılan kuran kursu, kız yurdu, cami ve külliye inşaatları hakkında açıklama yaparak “inşaatların kabası bitti. İnce isçilik inşaatları başladı. şu ana kadar 12 MilyonTL harcandı. bundan sonra ince isçiliğin bitmesi için 8 Milyon’a ihtiyaç var” dedi ve   İnşaatların biran önce bitirilip hizmete girmesi için tüm hayırseverleri yardım ve desteğe çağırdı.

Toplantıya katılan iş insanları adına konuşan GTSO başkanı İsmail Akçayda, istişare toplantısına davet edilmelerinden dolayı teşekkür ederek; “burada yapılan müftülük kuran kursu, Kız yurdu, cami ve külliye inşaatları bittiğinde çok güzel bir eser olacak. Gümüşhane halkına, çocuklara, gençlere çok faydalı hizmetler edecek. İnşaatların çok bir şeyi kalmamış. Biran önce bitirilip hizmete girmesi için el ele vererek birlik beraberlik içerisinde dayanışma yaparak bu güzel eserlerin bitirip hizmete açmalıyız” dedi ve tüm iş adamlarını, esnafları, hayırseverleri yardım ve desteğe çağırıp, emeği geçenlere destek olanlara teşekkür etti. Diyanet Vakfı kuran kursu cami ve külliye inşaatları sorumlusu Mürsel Gerginde, başta Müftü bey Ticaret odası başkanı ve davete icabet eden katılımcılara çok teşekkür ederek “Davete icabet etmek sünnettir ve sevaptır, ancak müftülük ve vakıf olarak çok kişiyi dini ve hayri konuların istişare edileceği kahvaltılı toplantıya davet etmemize, kahvaltıların masalara hazırlanmasına rağmen, mazeretsiz davete katılmayanlardan en azından bir telefon bile açmayarak, mazeret bildirmeyerek, davete gelmediklerinden dolayı çok üzüldüklerini, çok kırıldıklarını söyledi. Biz bunu hak etmedik ancak, bu durum bizi üzdü. ama bundan sonra daha çok çalışmamız ve gayret etmemiz gerekiyor. Davete gelmeyenlere suç bulmuyorum. Demek ki suç bizlerde. Derdimizi hizmetlerimizi iyi anlatamadık. Bu duruma üzülsek te daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz. şu ana kadar bu hayır işlerini bu hale getirdik bundan sonrada yılmadan, yorulmadan daha çok çalışıp, koşturup gecemizi gündüzümüze katarak, el ele vererek bu hayır işlerini kuran kursu, cami ve külliye inşaatlarını bu güzel eserleri bitireceğiz ve hizmete açacağız. İnşallah geleceğimizin umudu gençlerimizin, çocuklarımızın milli ve manevi değerlere göre yetişmesi, Allah kelamı olan kuranı öğrenmeleri, Allah’ın emirlerine göre yetişmeleri için onların hizmetine sunacağız Allah izniyle, bu hayır işlerinde çokça emeği olan, yardım eden, desteği olan, taşın altına elini koyan, gönlünü koyan, gayret gösteren ve şu anda kuran kursumuz hafızlık sınıflarını yapacak donatacak olan tüm hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.

 Daha sonra hayırsever davetliler yapılan kampanya dolayısıyla Kur’an Kursundan BİR HAFIZLIK SINIFIDA SEN DONAT kampanyasıyla kuran kursu hafızlık sınıflarında birer oda donatarak isimlerini sınıflara verilmesi için Davete katılan 5. hayırsever katılımcı 20 binTL karşılığında hafızlık sınıflarından 1 er sınıf aldılar. Diğer katılan Davetlilerde yardım ve destek sözü verdiler.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, HAFIZLIK, SINIFIDA, SEN, DONAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı