Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:29 Bu haber 1485 kez okundu
 
Bir Şeyleri Ya Eksik Ya Yanlış Yapıyoruz…!
NABIZ Haberi
Bir Şeyleri Ya Eksik Ya Yanlış Yapıyoruz…!

 

Gümüşhane’de son bir ay içinde ilginç şeyler olmaya başladı. Önce Tekke Köyünde ki balık ölümleri, ardından Dibekli Köyünde yaşanan salgın ve önceki gece ise Karamustafa Köyünde faaliyet gösteren Yıldız Maden İşletmesindeki boru patlaması nedeniyle dereye akan atık sular. Ardı ardına yaşanan bu olumsuzluklar Gümüşhane’de SOS alarmı verilmesine neden oluyor.

Tekke’deki balık ölümlerinin sebebi henüz açıklanmamış olmakla birlikte Dibekli köyündeki salgının nedeni “sondaj kuyusu” olarak açıklandı. Önceki gece Karamustafa köyünde yaşanan atık suyun dereye karışması olayının açıklamasında ise ağır metal ölçümlerinin henüz sonuçlanmamış olmasına karşın siyanür noktasında herhangi bir sorunun olmadığı şeklinde.

Hal böyleyken, son bir ay içinde yaşanan olaylar akıllara “Biz neyi yanlış yapıyoruz?” sorusunu getiriyor. Ne iş güvenliği noktasında, ne de denetim noktasında yeterli hassasiyet göstermediğimiz ortada. Hadi, müteahhit firmalar birkaç kuruş fazla kazanmanın derdinde vurdumduymazlıkta sınır tanımıyor da denetim yetkisini elinde bulunduranlara ne demeli?

Resmi evrak üzerinde onay vermenin, “denetledim” demek için üstünkörü bir şekilde denetim yapmanın, hülasa akşam eve getirilen ekmeğin helal mi-haram mı olduğunu hesaba katmadan, yaşananlar karşısında vicdani bir rahatsızlık duymadan mesai doldurmanın bu noktada bize fayda vermeyeceği ortadadır. Türkiye’de Gümüşhane’nin isminin bu şekilde olumsuz olaylar la gündeme gelmesi ise her geçen gün eriyen marka değerimize bir ihanettir.  

Bu olaylara hafriyat döküm alanından şehir merkezine düşen kaya parçalarını da eklersek, “Ben Yaptım Oldu” mantığının her geçen gün bizi içinden çıkılamaz bir batağa çektiğini söyleyebiliriz. Bu kadar sıkıntı üst üste geliyorsa, bir şeyleri ya eksik ya yanlış yapıyoruz demektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Şeyleri, Ya, Eksik, Ya, Yanlış, Yapıyoruz…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı