Haber Detayı
29 Ekim 2021 - Cuma 09:08 Bu haber 3192 kez okundu
 
Bir Teşekkür ’de Nesrin Hanıma
NABIZ Haberi
 Bir Teşekkür ’de Nesrin Hanıma

 

Gümüşhane'de geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle üniversitelerin yüz yüze eğitime ara vermesiyle Gümüşhane ve il dışında faaliyet gösteren birçok dernek ve kuruluş öğrencilere verilen bursları ertelemişti.

Üniversitelerin yeniden yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte bu derneklerimiz yeniden öğrencilere burs vermeye başladılar. Türkiye’de dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen bu derneklerimize ve burslara katkı sağlayan herkese hem öğrenciler adına, hem de Gümüşhane ve il dışında yaşayan insanlarımız adına teşekkür ediyoruz.

Bu dernek ve kuruluşlara bir yenisi daha eklendi. Gümüşhane AK Parti kurucu il başkanı ve bir dönem milletvekilliği yapan Sabri Varan'ın eşi Nesrin Varan'da bu bursları vermeye devam ediyor. 80’e yakın öğrenciye burs veren Nesrin hanım, hatırı sayılır bir miktarda burs veriyor. Nesrin hanım belki de çoğu derneğimizden daha fazla bir miktar öğrencilerimize ayırmış. Sabri beyin her fırsatta bölge insanına destek olduğunu biliyorduk. Özellikle köylerimizde yaşayan insanlara bizzat evlerine kadar ulaşarak destek olan Sabri beyin yaptıkları ortada. Hem bölge insanına, hem de Türkiye’de okul okuyan çocuklarımıza burs veren Nesrin hanım bunu uzun yıllardır yapıyormuş. Biz yeni öğrendik. Bize ulaşan bir öğrencimiz Nesrin hanımdan burs aldığını söyleyince bizde kendisini arayarak sorduk. Aldığımız cevap bizi memnun etti. Her ne kadarda yazılmasını istemese de, insana hizmet eden insanların duyurulmasından yanayız. Biz bu şekilde insanımıza faydası dokunan insanlarımızın sayısının artmasını temenni ediyor hem yardım kuruluşlarımıza, hem de Nesrin hanıma teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bir, Teşekkür, ’de, Nesrin, Hanıma,
Yorumlar
Haber Yazılımı