Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 11:16 Bu haber 749 kez okundu
 
“Bırakıp Kaçmadık, Yüzümüzün Akıyla Bitirdik”
SPOR Haberi
“Bırakıp Kaçmadık, Yüzümüzün Akıyla Bitirdik”

Gümüşhanespor teknik direktörü Metin İlhan, “Senelerdir bu kadar paralarla bu takım şampiyonluk yaşayamıyorsa herkes şapkasını önüne koysun. Doğru işler yapıldıktan sonra bir takımın şampiyon olmaması için bir neden yoktur” dedi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta sezonu 40 puanla 12. sırada tamamlayan Gümüşhanespor’da Teknik Direktör Metin İlhan sezonu günebakış’a değerlendirdi. İlhan, yüzlerinin akıyla ligi bitirdiklerini söyledi. Sezona kötü bir başlangıç yapan bir takımı devraldıklarını ifade eden İlhan, “Göreve başladığımızda ligde 8 haftada galibiyeti olmayan ve sadece 5 puanı olan bir takım vardı. Oyun olarak, sistem olarak ve taktik anlamında ne yaptığını bilmeyen bir takım vardı. Görevi devraldıktan sonra oyun sistemi ve oyuncularla alakalı değişiklikler yapıp kendi düşüncemizdeki oyunu oynamaya başladık. Hatta ligde 7-8 maç hiç kaybetmedik. Bazı oyuncu arkadaşlarla yolları ayırıp maliyeti düşürdük. Bazıları gibi yüksek maliyetli oyuncuları almadık” dedi.

Yönetimin kendilerini kaderleriyle baş başa bıraktığından da bahseden başarılı teknik adam, “Bizleri kaderimizle baş başa bırakan bir yönetim vardı. Maddi anlamda ne kadar sıkıntı yaşasak ta takım olarak ekip olarak bırakıp kaçmadık. Yüzümüzün akıyla ligi bitirdik” dedi. İlhan, “5 sene öncede Gümüşhanespor’da çalışmıştım. Bu dönemde yetkililere ilk söylediğim şey amatörlükten kurtulun profesyonel olundu.  Ama aradan 5 yıl geçmesine rağmen kulüpte değişen hiç bir şey yoktu. Senelerdir bu kadar paralarla bu takım şampiyonluk yaşayamıyorsa oturulup bir düşünülsün ve herkes şapkasını önüne koysun. Doğru işler yapıldıktan sonra bir takımın şampiyon olmaması için bir neden yoktur” dedi. 

Akgül’e sahip çıkılmalı

Kırmızı-beyazlı ekibin onursal başkanı Osman Akgül içinde  övgü dolu sözlerle bahseten İlhan, “Gümüşhane ili Osman Akgül gibi bir insana sahip çıkmalı, destek vermeli, yanında olmalı. İnanınki elini Gümüşhanespor’dan çektiği an bu takımı daha kimse bu liglerde göremez. Teknik ekip olarak Osman başkanın hatırına ligi bitirdik. Kimsenin kaşının gözünün hatırına kalmadık. Bize destek veren tek isimdi. Başka hiç kimse yanımızda değildi ”ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bırakıp, Kaçmadık,, Yüzümüzün, Akıyla, Bitirdik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı