Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:02 Bu haber 868 kez okundu
 
Birazda Kendimizi Yazalım
NABIZ Haberi
Birazda Kendimizi Yazalım

 

Gümüşhane yerel basını her geçen gün kay kaybetmeye devam ediyor. Zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Resmi ilanlardaki düşüşten(Devletin Yatırımları kısmasından dolayı ilana çıkmamasından ve doğrudan teminlerden) dolayı, zor şartlarda gazeteler çıkıyor.

Birde bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışından dolayı etkilerini kaybediyorlar. Eskiden haberciye ulaşıp haberine gazeteci götürmek çok zor iken şimdi gazeteciler haberin olduğu alanlara bile davet edilmiyorlar. İftara bile davet edilirken gruba yazılması yeterli görülüyor.Falancı başkan benden iletmemi istedi yarın toplantısı var,bende iletiyorum söyleniyor... Tek tek davet edilmesine gerek yok lakin gazetenin  yazı işlerine bir telefon etme nezaketinde  bile bulunulmuyor.

Geçtiğimiz günlerde Torul Cam Terasta, Gümüşhane yerel yönetimler birliğinin bir toplantısı yapıldı. Toplantıya Gümüşhane belediyesin basın biriminden Saat 14.35'te bir paylaşımda bulunuldu. Paylaşımda,"Bu akşam Torul cam terasta yerel yönetimler birliğinin iftar programı vardır. Katılımlarınızı bekliyoruz" denildi. Ertesi gün ise terasta yapılan etkinlik kendi habercileri tarafından servis edildi. Ve bizde dahil olmak üzere tek yönlü bu haberi Gümüşhane kamuoyuna yansıttık. Lakin orada hem AK Partiden seçilen hem Cumhur ittifakından seçilen hem de MHP'sinden seçilen Belediye başkanları ve meclis üyeleri vardı. Belki farklı bir söylem ortaya koymak isteyen olacaktı. Saat üçte yapılan davete ne yazık ki katılan gazeteci olmadı. Gazeteciler adına bu saatte davet olur mu diye ortaya bir tepki koyan veyahut hesap soranda olmadı. Oysaki tüm belediye başkanların ve meclis üyelerinin imkânları ile bir gazetenin imkanı bir değildi. Bunu soranda, sorgulayanda olmadı! Bizimde bunu gündeme getirmemizde ki amaç, gazeteler bir arada olmayınca haberciliğin değeri olmuyor. Olmayınca da gazetelerin güçleri de ortadan kalkıyor. Yani anlayacağımız" herkes istediği telden çalıp söylüyor"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Birazda, Kendimizi, Yazalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı