Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 11:26 Bu haber 1011 kez okundu
 
Biz Bize Sahip Çıkmadıktan Sonra…!
NABIZ Haberi
Biz Bize Sahip Çıkmadıktan Sonra…!

 

Geçtiğimiz hafta içinde Ankara'da ki bir şehit cenazesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı olmuştu. Hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz bu saldırıdan sonra tartışmalar dinmek bilmedi. Her iki cenahta hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerinden hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu üzerinden tepkiler dile getiriliyor.

Yaşananların üzerinden bir haftaya yakın bir zaman geçmesine rağmen Trabzon'da ki  Millet ittifakı partilerinin haricinde ki tüm siyasi partiler, STK ve diğer kuruluşlar Bakan Soylu’ya destek için ayakta. Öte yandan Ekrem İmamoğlu ile ilgili ulusal bazda yayın yapan bazı medya organlarının haberlerine karşı tepkilerde dinmek bilmiyor.

Biz Gümüşkoza gazetesi olarak bu tartışmalardan ziyade hangi siyasi görüşten olursa olsun kendi siyasetçimize veya bürokratımıza ne kadar sahip çıkıyoruz konusunu sorgulayacağız. Acaba bizim insanımızın başına böyle bir olay gelse, Gümüşhaneliler olarak nasıl bir yol izleriz?

Örneğin; AK Parti’den, CHP’den, MHP’den, İYİ Parti’den çok sayıda milletvekilimiz var. Onların başına böyle bir hal gelse Gümüşhane'den tepki veren olur mu acaba?

Uzun zamandır Ankara’da olsun, diğer illerde olsun birçok bürokratımız görevden alındı. Aldıkları görevleri layıkıyla yapmış olmalarına rağmen değişik sebeplerden ötürü haksızlıklara uğrayan Gümüşhaneli bürokratlarımız için bu şehrin önde gelenleri, Siyasetçileri, STK’ları, anlı şanlı dernekleri, basını üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirebildi mi acaba?

Cevap belli.

Tavır; bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığından hareketle sessizlik, suskunluk ve tabi umursamazlık. Gümüşhane insanı birbirine sahip mi? değil mi? Trabzon'da yaşananlara bakınca net olarak ortaya çıkıyor.  Hal böyle olunca da her kurumda Trabzonlu bürokratların sözü geçiyor. Bizim bürokratlarımıza da, kendi başarı hikâyelerini kendileri yazmak kalıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biz, Bize, Sahip, Çıkmadıktan, Sonra…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı