Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 10:03 Bu haber 1398 kez okundu
 
Biz Bizi Unuttuktan Sonra…!
NABIZ Haberi
Biz Bizi Unuttuktan Sonra…!

 

24 Temmuz Türkiye'nin gazetecilik tarihinde önemli bir gün. 24 Temmuz tarihi Gazetecilik ve Basın Bayramı olarak kutlanıyor. Türk basınında sansürün kaldırılması olarak kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı, maalesef Gümüşhane basını açısından hiçte bayram olarak kutlanamadı.

Basın Bayramımızı; sadece Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ile Gümüşhane Üniversitesi Rektörü İbrahim Zeybek birer açıklama yaparak kutladılar. Gümüştaş Madencilik Genel Müdürü Korhan Çubukçu da her zaman olduğu gibi gönderdiği çiçek ile bizleri unutmadığını gösterdi.  

Bu durum, yöneticilerimiz ve siyasetçilerimizin her konuşmalarında yer verdiği, “Sizler bizlerin görmeyen gözü, duymayan kulağımızsınız” ifadelerinin günlük bir söylemden ileri gitmediğini ortaya koydu.   

Öte yandan iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım. Bizim kendi seçtiğimiz yöneticilerimiz günümüzü kutlama zahmetinde bulunmuyorsa, başkasından hatırlanma beklemek doğru da olmaz. Ne diyelim; bizim kendimize saygımız yok ki başkasından saygı bekleyelim.

Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümünde, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, tüm zorluklara karşı görevlerini hakkıyla yerine getiren basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Biz, Bizi, Unuttuktan, Sonra…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı