Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:51 Bu haber 1742 kez okundu
 
Bizden Söylemesi…!
NABIZ Haberi
Bizden Söylemesi…!

 

Siyasi partiler olarak öyle veya böyle bir yerel seçimleri daha geride bıraktık. Her parti kendi hedefleri doğrultusunda kim yerde başarı kimi yerde ise başarısızlık yaşadı. Seçimin kazananları kutlama yapıp tebrikleri kabul ederken, kaybedenleri ise teşekkür edip köşelerine çekildi.

İşte bu noktada dikkatimizi çeken şey; başarıları kendilerine mal eden siyasetçilerin başarısızlıkları ise göz ardı etme eğiliminde olmaları. Başarılar ballandıra ballandıra anlatılırken, başarısızlıklar için ise bir tek kelime edilmemekte. Bu hususta açıklama yapmaktan kendilerini alı koyan şey; doğru tercihin yapılamaması, yeterli çalışmanın gerçekleştirilmemesi, yanlış strateji izlenmesi veya bunun gibi birçok yanlışın bir araya gelmesi mi acaba?

Yoksa: halka uzak olmak, vatandaşın ne dediğini dinlememek, kendisinin dışında üretilen fikirleri beğenmemek ve bunun gibi “Burnu havada” deyiminin kaynağı olan nefis mi? Bakalım; yetkili kişiler tarafından galibiyetler için değil, mağlubiyetler için nasıl açıklamalar yapılacak.

Örneğin; büyük bir başarı ortaya koyarak kazandığı ilçe ve belde belediye başkanlıkları ile övünen MHP İl yönetimi Gümüşhane İl Merkezini neden kaybettiğini nasıl açıklayacak.

Gümüşhane Belediye Başkanlığını beklenenin aksine önemli bir farkla kazanan AK Parti İl Yönetimi tam anlamıyla ilçe ve beldelerde neden dibe  vurduğu ile ilgili neler söyleyecek.

Ya CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi. Başka il ve ilçelerde kazandıkları seçimler ile mi avunacak yoksa “Biz nerde yanlış yaptık?” mı diyecek.

Sonuç olarak başarılar üzerinden yapılacak değerlendirmeler bir sonraki seçimlerde başarı getirmeyecektir, biline. Başarılı olmak için başarısızlıklar üzerinden yapılacak değerlendirmeler ve bu başarısızlıklardan alınacak dersler ile atılacak adımlar gelecekte ki başarılara kapı aralayacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bizden, Söylemesi…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı