Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 10:52 Bu haber 1342 kez okundu
 
Bu Anneyi Yavrularına Kavuşturun
Maçka Belediyesinden Gelen Görevliler 1,5 Aylık Yavruları Aldılar Anneyi Bıraktılar
DİĞER Haberi
Bu Anneyi Yavrularına Kavuşturun

Trabzon'un Maçka İlçesi Belediye görevlileri tarafından hayvan barınağına götürülmek üzere sekiz yavrusu alınan anne köpek, her yerde yavrularını arıyor.

Gümüşhane'nin Torul İlçesine bağlı Zigana Dağı Turizm Merkezinde yaşanan olayda anne köpeğin dinmeyen arayışına ve havlamalarına şahit olanlar ise uygulamayla ilgili olarak; "Bu hayvan sevgisi değil, hayvan haklarını korumak değil, tam anlamıyla vicdansızlık" ifadeleri ile tepki gösteriyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemizin sorunlarını yanıtlayan bölge halkından Emine Özgün, Trabzon Belediyesine yapılan bir müracaat sonrası üzerinde Maçka Belediyesi yazan bir araç tarafından gelinip 1,5 aylık sekiz yavrunun alındığını anne köpeğin ise bırakıldığını söyledi.

Yapılan vicdansızlığı, iyi niyetle yapılan hizmetin kötü bir uygulaması olarak tanımlayan Özgün, “Olay bugün(28.08.2019) öğle saatlerinde meydana geldi. Görevliler yapılan müracaatı dikkate alarak görev alanları dışında olmakla birlikte Zigana Dağına geldiler. Sekiz yavruyu arabaya koyarken anneyi alıp gitmek zahmetine katlanmadılar. Duyarlılık takdire şayan ancak uygulama maalesef bir o kadar vicdansızca” dedi.

Yavruları alındığı andan beri anne köpeğin her yerde yavrularını aradığını dile getiren Özgün, “Anne köpek adeta dört dönüp duruyor. Sabah emzirip gittiği yavrularını geri döndüğünde bulamadı. Umutsuz bir şekilde her deliğe baktı, havladı. Bu görüntüsüne şahit olmak yürek parçalayıcı. Eminim yavruları alıp giden görevlilerde bu sahneyi görselerdi yaptıklarından utanırlardı” diye konuştu.

Trabzon Belediyesinden görevlileri arayarak durumu aktardığını ancak verilen yanıt ile bir kez daha hayal kırıklığına uğradığını dile getiren Özgün, “Ben görevliye annenin çektiği acıyı anlatıyorum, o ise bana yavruların alınmasının rica üzerine gerçekleştirildiğini, Zigana Dağının görev alanları içerisinde olmadığını anlatıyor. Benim derdim annenin yavrularına kavuşturulması, onun derdi ise üst makamdan gelen bir ricanın kerhen de olsa yerine getirilmesi. Yapılanı iş olarak görüyor. Yaşananların insani tarafından, hayvanın çektiği ıstıraptan ise haberi yok” şeklinde konuştu.

Annenin yavrularına kavuşturulmasını istediğini dile getiren Özgün, “Ben annenin yaşadıklarına şahidim. Yavrularında aynı acıyı çektiklerini tahmin etmek zor değil. Yetkililerimiz lütfen hassasiyet göstersin. Ya yavruları geri getirsinler, ya da anneyi de alsınlar” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Anneyi, Yavrularına, Kavuşturun,
Yorumlar
Haber Yazılımı