Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 11:33 Bu haber 4252 kez okundu
 
Bu Davette AK’la KARA Ayrışacak
NABIZ Haberi
Bu Davette AK’la KARA Ayrışacak

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin 18. kuruluş yıldönümü bugün Ankara’da yapılacak olan etkinlikler ile kutlanacak.

AK Parti’nin 18. kuruluş yıldönümünde düzenlenecek olan etkinliğe; Parti Kurucuları, Milletvekilleri, MKYK Üyeleri, Belediye Başkanları, İl Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları, Parti Kurulları, Bakanlar ve Eski Milletvekilleri davet edildi.

Kutlamalar ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 23 Ağustos'ta yapılacak törene Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın davet edilmediğini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Ünal, yaptığı açıklamada; "Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez. Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Mahir Ünal’ın söylemlerinin sadece ismi geçenler ile sınırlı kalıp kalmayacağı da merak konusu oldu.

Akıllara birçok soruyu getiren açıklamalara bakıldığında; Örneğin 31 Mart yerel seçimlerinde sürpriz bir kararla Gümüşhane Belediye Başkanlığı için MHP’den aday olan AK Parti Kurucu İl Başkanı ve 23. Dönem Milletvekili Sabri Varan’ı davette görebilecek miyiz? Varan, hala aileden biri olarak mı algılanıyor, yoksa Cumhur İttifakı çatısı altında kalmış olsa da, başka bir siyasi partide gerçekleşen adaylık ile ailenin dışında mı tutuluyor?

Yine, Ahmet Davutoğlu ile beraber hareket ettiği bilinen24'üncü Dönem Milletvekili Feramuz Üstün hala aile eşrafından mı sayılmaktadır? Hali hazırda parti içerisinde bulunduğu için, davet almış mıdır? Almışsa Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediğinin açıklanmasının ardından nasıl bir tutum izleyecektir?

Hülasa; bu ve bunun gibi birçok soru, bugün Ankara’da yapılacak olan etkinliklerde cevap bulacaktır. AK Parti Genel Merkezinin kimi aileden görüp görmediği, kimin AK kimin KARA olduğu ortaya çıkacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Davette, AK’la, KARA, Ayrışacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı