Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:16 Bu haber 4009 kez okundu
 
Bu İddialar Çok Konuşulacak
NABIZ Haberi
Bu İddialar Çok Konuşulacak

Bu İddialar Çok Konuşulacak

Son günlerde Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül'le ilgili ortaya atılan iddialar Gümüşhane gündeminin ilk sırasında yer alıyor.

Akgül’ün milletvekili olmadan önce görev yaptığı İSTAÇ (İstanbul Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.) genel müdürlüğü döneminde, verdiği ihaleler ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil.

“kulisibb” adlı twitter hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yaşananlar ile ilgili yapılan paylaşımlarda ismi geçen milletvekili Akgül’ün, görev yaptığı dönemden oldukça yüklü bazı ihaleleri yakın çevresine verdiği iddia ediliyor. Hesap sahibinin kimliği gizli olmakla birlikte öne sürülen iddialar ile ilgili bazı belgelerin fotoğrafı da paylaşımlarda yer alıyor.

Öte yandan konu ile ilgili olarak Milletvekili Osman Akgül’ün İstanbul’da ki mesai arkadaşlarından birinin de Gümüşhane’de bazı insanları arayarak bu iddiaları yaymaya çalıştığı gözleniyor.

Biz, bu yapılanların milletvekilimiz için düzenlenmiş bir komplonun parçası olup olmadığını bilemiyoruz. Lakin öne sürülen bu iddiaların bir an önce aydınlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu söylentilere son noktayı koyacak olan da Sayın Milletvekilimiz Hacı 0sman Akgül’ün kendisidir. Bu yazımızla birlikte Sayın Akgül’ün konu ile ilgili bilgi sahibi olduğundan yola çıkarak, bir açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendirmesini bekliyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, İddialar, Çok, Konuşulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı