Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 10:43 Bu haber 1263 kez okundu
 
“Bu İşi Profesyoneller Yapsın”
EKONOMİ Haberi
“Bu İşi Profesyoneller Yapsın”

Gümüşhane denilince akla ilk gelen ürünlerden olan pestil ve köme, bu soğuk kış günlerinde vücudumuzun vazgeçilmez enerji deposu olarak yerini koruyor.

16 yıldır Gümüşhane’de pestil köme sektöründe çalıştığını dile getiren işletme sahibi Ersin Gür, “İşlerimiz geçen yıla oranla düşük ama biz işimizi ve müşterilerimizi seviyoruz. Eğer müşteri varsa bizde her zaman var olmuşuzdur. Hedeflerimiz arasında insanlara iyi davranmak, hoşgörülü ve nezaketli olmak var. Biz ilk önce pestil ve köme ile bu işe başladık. Daha sonra ise zamanla üstüne koya koya kendimizi geliştirdik. Köme’ den sonra içi ceviz, dışı fındıklı köme çıkarttık. Sonra tatlısını ürettik, muska ürettik, bunların yanı sıra Çoko pestil, Antep fıstıklı, Hindistan cevizli, karamelli, narlı ve üzümlü köme ürettik. Bunların hepsi bizim yeniliğe açık olmamızı gösteriyor. Yeniliklerin her zaman olması gerektiğini düşündüğümüz için bunları sürekli olarak üretiyoruz. Pestil Köme’ nin dışında, çok fazla talep edildiği için dut pekmezi, kuşburnu ve kızılcık marmelatıda ürettik” dedi.

“Ürünlerimiz 1 yıl garantili”

Ürünlerinin 1 yıl garantili olduğunun altını çizen Gür “Ceviz ve dut iyi kullanılırsa ve oda sıcaklığında saklanılırsa yapılan her üründe bir yıl garantimiz var. Bu garantiyi cevizimizin ve dutumuzun kalitesinden dolayı veriyoruz. Pestil Köme sektörü şuanda çok iyi ilerliyor. Firmamızın şuanda tüm Türkiye’de 450 tane şubesi var. Tüm Türkiye’ye tonlarla mal satıyoruz ve çalışan sayımızda günden güne artıyor. Bizim tek isteğimiz, bu işi yapanlar eğer profesyonel şekilde olacaksa yapsın” şeklinde konuştu.

“Bir Alo demeleri yetiyor”

Müşteri memnuniyetine dikkat ettiklerinin altını çizen Gür;  “Ürünlerimiz gurbetçiler sayesinde her yerde tanındı. Alan kişi bir arkadaşına hediye ettiği zaman, bu karşı tarafı mutlu ediyor. Birisi alıp doktora verdi, diğeri avukata, böyle böyle ürünlerimiz tanındı ve duyuldu. Hem yazın hem de kışın daha çok gurbetçiler alıyor. Kış aylarında daha çok kargo ile yolluyoruz. Kargolarla anlaşma yaptık. Müşterimizin canı pestil istediğinde bir alo diyor, 2 gün sonra kapısında oluyor. Satışlarımızdaki en büyük pay kesinlikle gurbetçilerin. Bu sektör kesinlikle onlar sayesinde var oldu” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bu, İşi, Profesyoneller, Yapsın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı