Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 11:18 Bu haber 2535 kez okundu
 
Bu Nasıl Adalet!
GÜNDEM Haberi
Bu Nasıl Adalet!

Köy Yolları Dururken, Yayla Yolunu Asfaltlıyorlar

Bu Nasıl Adalet!

Gümüşhane ve ilçelerinde birçok köyün yolu toprak ve perişan haldeyken, il özel idaresi tarafından yayla yolları asfalt yapılıyor.

Gümüşhane merkeze bağlı Yeniköy Köyünün Ulukale Yaylasına giden yola dün Gümüşhane İl Özel İdaresi ekiplerince asfalt döküldü. Gümüşhane ve ilçelerinde bulunan birçok köyde köy yolları asfalt ve stabilize olmayı beklerken, senelerdir yapılmıyor ve insanlar kötü şartlardaki bu yollardan köylerine ulaşmak zorunda kalıyor. Köylerin yolları yıllardır bu durumdayken yayla yoluna asfalt dökmek nereden çıktı? Ulukale yaylasının yoluna asfalt dökülmesinin ardından köy sakinleri bu durumu sosyal medyadan “Ulukalenin yaylasına giden yolu asfalt yaptırdık. Hayırlı olsun” paylaşımında bulunarak duyururken, diğer köy sakinleri ise yayla yoluna asfalt dökülmesiyle ilgili, “Bizim köyümüzün yolları toprak haldeyken bir köyün yaylasına giden yola asfalt yaptırmak nasıl izah edilebilir. Bu nasıl bir torpildir? Bizim köylerimize gelen paraları yaylaların yollarını asfalt yaptırmak için mi kullanıyorlar” şeklinde konuşarak sıkıntılarını dile getirdiler.  

Gümüşhane ve ilçelerinde asfalt yola ihtiyacı olan ve aynı zamanda köylülerin ulaşım konusunda oldukça zorluk çektiği birçok köy bulunuyor. O köylerin yolları bu durumdayken yaylaya giden bu yolun asfaltlanması izaha muhtaçtır!.. Yayla yolları için bu kadar bilinçli şekilde davranan Gümüşhane İl Özel İdaresinin, aynı hassasiyeti asfalt yola daha çok ihtiyacı olan köyler içinde göstermesini diliyor ve bekliyoruz.

 

  

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Nasıl, Adalet!,
Yorumlar
Haber Yazılımı