Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 10:29 Bu haber 1909 kez okundu
 
Bu Okul Kapanmayacak.
Milli Eğitim Müdürü Doğan’dan Kale İmam Hatip Orta Okulu Açıklaması.
GÜNDEM Haberi
 Bu Okul Kapanmayacak.

Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gümüşhane Kale İmam Hatip Orta Okulu’nun kapanacağı iddialarının asılsız olduğunu söylerken gündemlerinde öyle bir konunun olmadığını belirtti.

Gümüşhane Kale İmam Hatip Orta Okulu Aile Birliği Başkanı Selami Ülker, Kale İmam Hatip Orta Okulu’nun öğrencisinin yetersiz olması nedeniyle kapatılacağını iddia ederek, okulun kapatılma kararının yanlış olduğunu söylemişti.

Kale İmam Hatip Orta Okulu Aile Birliği Başkanı Selami Ülker konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, kendisine okulun öğrenci sayısının az olması nedeniyle bu sene olmasa bile önümüzde ki sene kapatılacağı söyleniyor. Başkan Ülker “Bütçenin de olmadığı için yol asfaltını bile dökülemiyor. Bu okul yerine  Arzular-Kabaköy de yeni bir okul projesi olduğunu söylediler” ifadelerine yer verdi.

Ülker, “Yaklaşık 2 aydır milli eğitime gidip geliyorum. Daha önce de okulla yatılı arasının asfalt döküm işi vardı. Onun içinde mücadele ettim. Özel idare dökmedi, milli eğitimin yazı vermesi gerektiğini söylediler. Milli eğitime de gittim o yazıyı alabilmek için, yazıyı da alamadım. Asfaltı da döktüremedim. Milli eğitim deki şube müdürlerinin hepsiyle teker teker görüştüm. Bana okulun öğrenci sayısının az olması nedeniyle bu sene olmasa bile önümüzde ki sene kapanacağını söylediler. Bütçenin de olmadığı için asfaltını dökemediğini söylediler. Arzular-Kabaköy de yeni bir okul projesi olduğunu söylediler” diye konuştu.

‘Gündemimizde Öyle Bir şey Yok’

Milli Eğitim İl Müdürü Seydi Doğan ise gazetemize yaptığı açıklamada “Öyle bir değerlendirmemiz masa da bile yok. Merkezimizde bir tane YİBO’umuz var. Sayı az bile olsa devam ettireceğiz. Velilerimiz müşteri  olsun. Kesinlikle öyle bir şey  yok” şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bu, Okul, Kapanmayacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı