Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 12:07 Bu haber 959 kez okundu
 
"Bu Seçim Yalanlar ve İftiralar Konuşuldu"
Saadet Partisi Gümüşhane İl Gençlik Kolları Seçim Değerlendirme Toplantısı yaptı.
SİYASET Haberi

Toplumun her kesimi ile bir araya geldiklerini söyleyen Özsoy,"“Herkesle bir araya gelebilen tek parti olarak bu süreç içerisinde gezmediğimiz mahalle dolaşmadığımız sokak kalmadı. Tabii insanlarımızın ne kadarına ulaşabildik orası da muammadır. Biz isterdik ki keşke bu seçim fikirler konuşulsun, projeler konuşulsun ne yazık ki bu seçim iftiralar konuşuldu yalanlar konuşuldu ve iletişim kavga üslubuyla devam etti" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanı Özsoy toplantıda yaptığı konuşmasında “Geride bıraktığımız 31 Mart mahalli idareler seçim sonuçlarının Gümüşhane'mize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Kazananın Gümüşhane, kazananın Türkiye olmasını temenni ediyoruz. Yeni dönem seçilen belediye başkanlarına da görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 “Şimdi Soğan ve Patatese Muhtacız”

“Bizler Saadet Partililer olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhane'mizde de ayrıştırmadan ötekileştirmeden bir seçim süreci gerçekleştirdik” diyen Özsoy, şöyle devam etti:

“Herkesle bir araya gelebilen tek parti olarak bu süreç içerisinde gezmediğimiz mahalle dolaşmadığımız sokak kalmadı. Tabii insanlarımızın ne kadarına ulaşabildik orası da muammadır. Biz isterdik ki keşke bu seçim fikirler konuşulsun, projeler konuşulsun ne yazık ki bu seçim iftiralar konuşuldu yalanlar konuşuldu ve iletişim kavga üslubuyla devam etti. Bunun asli nedeni birileri insanımızı asıl gündemden uzaklaştırıp boş dedikodularla meşgul etmek istemesidir.

Çünkü insanımız meseleleri çarptırılmadan görürse Saadet Partisi iş başına geçer korkusu onlara yetti bu yüzden iftiralara yalanlara başvurdular. Biz nasıl ki 20 yıl önce kendine yetebilen bir ülke isek şimdi soğan ve patatese muhtacız tarım ülkesi iken etrafımızı betona çevirdiler genel başkanımızın tabiri ile betonun karın doyurmadığını anlayacaklar.”

"İttifakı Algısı da Değerlendirildi"

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sırasında yaptıkları çalışmalarda bazı konularda zorluklar çektiklerine işaret eden Saadet Partisi Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanı Berat Özsoy, konuşmasında şunları kaydetti:

“Siz HDP ile birlikte misiniz, sorusunu cevaplamaktan insanlara derdimizi anlatamadık. Şehirlerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını anlatamadık. Biz hiçbir zaman terör örgütleri ile görüşmedik ama görüşenler kendi suçlarını bize yüklediler. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkından 90 milyon lira HDP’ye hazine yardımı yapmadık. Bizler Oslo’da terörle görüşmedik. Habur’da terör örgütü mensuplarıyla beraber Abdullah Öcalan posterleri altında şarkılar söyleyip miting yapmadık. Çözüm sürecinde terör örgütlerinin yollarını açmadık. Yani bu ittifakları biz yapmadık. ’’

“Biz Bu Ülkenin Bir Gerçeğiyiz”

Her şeyi gören bilen elbette var, elbette atılan iftiraların yalanların hakkı var elbette insanımızın gözünün içine baka baka hak yolu diye batılı işaret edenler hesap verecek. İşte bu sebepten ki biz inananlar olarak, sayısal olarak oyumuz az görünebilir. Aldığımız oya bakarak kimse bizi tartmaya kalkışmasın. Oy adedi farklıdır, o oyun ağırlığı farklıdır. Biz bu ülkenin bir gerçeğiyiz. Bu ülkede siyaset yaparken inanarak yapıyoruz. Davamız olduğu için yapıyoruz. Ama gelinen noktada Saadet Partisi yine kendi oy oranını aldı, yüzde 3 bandında. Seçilemedikleri yerlerde sebebini saadet partisine bağladılar.

Halbuki Saadet Partisi yine kaybetmeyen partidir.  Çünkü biz kazanacağımız günlerin hesabını yaparak siyaset yapıyoruz. Rahmetli Erbakan Hocamızın 1969 yılında kurmuş olduğu milli görüş partilerinin büyüyen zaferini gördük. Bizler inşallah bundan sonraki süreçte görevde olan arkadaşlarımızla beraber teşkilatımızı güçlendirerek eksiklerimizi tamamlayarak inanarak zafere koşacağız. Biz Avrupa Birliği değil, İslam Birliği dedik, bir bir devrildi. İslam ülkeleri camiler bombalandı. Biz yerel kalkınma modeli borçsuz denk bütçe dedik, 1 dolar 5 lirayı geçti.Biz üretim dedik insanımızı soğana patatese muhtaç ettiler,çiftçimiz ekin ekemez oldu.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Bu, Seçim, Yalanlar, ve, İftiralar, Konuşuldu",
Yorumlar
Haber Yazılımı