Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:42 Bu haber 1235 kez okundu
 
Bulut ödüllü fotoğraf çekmeye devam ediyor
SANAT Haberi
Bulut ödüllü fotoğraf çekmeye devam ediyor

 

Daha önce katıldığı yarışmalarda çok sayıda ödül alan fotoğraf sanatçısı Uğur Bulut, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde düzenlenen fotoğraf yarışmasından da ikincilik ve 2 adet sergileme ödülüyle döndü.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, 6-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2. Geleneksel Ovacık Foto Safari Yarışmasına Gümüşhane’den katılan fotoğraf sanatçısı Uğur Bulut, ikincilik ve 2 sergileme ödülü kazandı.

Ovacık Kaymakamlığı ve Ovacık Belediyesi tarafından ilçenin doğal güzelliklerini, yaban hayatını ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara aktarmak ve görsel arşivini oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ve 4 gün süren yarışmaya, yurt içi ve yurt dışından 180 fotoğrafçı katıldı.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, fotoğraf sanatçıları Deran Atabey, Murat Bakmaz, Leyla Emektar ve Murat İbranoğlu ile Hakan Yaralı'dan oluşan jürinin değerlendirmesiyle sonuçları açıklanan yarışmada, birincilik ödülünü Şilan Arslan, ikincilik ödülünü Uğur Bulut ve üçüncülük ödülünü Sertaç Nurtan kazandı.

Yarışmada, ayrıca bir kişiye Kaymakamlık Özel Ödülü, 5 kişiye mansiyon ve 30 kişiye sergileme ödülü verildi.

180 fotoğrafçının 820 fotoğrafla katıldığı yarışmada ikincilik ödülünü alan Ugur Bulut, 2. kez Ovacık’a geldiğini belirterek, “İlk foto safaride mansiyon ödülüne layık görülmüştüm. Burası inanılmaz güzel ve burada yaşayan insanların enerjisi ile yaklaşımları bizlere karşı çok iyi oldu. İlçede bulunmaktan dolayı çok büyük keyif aldım” dedi.

İlçede yaşayan insanların fotoğrafçılara karşı yaklaşımının kendisini çok etkilendiğini kaydeden Bulut, yarışmaya katılmasında büyük etkileri olan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Emre Aslan’a, Olay Gazetesi imtiyaz sahibi Bekir Bulut’a yardımları ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bulut, ödüllü, fotoğraf, çekmeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı