Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:30 Bu haber 10976 kez okundu
 
Buyur Buradan Yak…!
NABIZ Haberi
Buyur Buradan Yak…!

Buyur Buradan Yak…!

Malumunuz Gümüşhane, herkesin herkesi tanıdığı küçük bir şehir. Hal böyle olunca da bazı şeyler ayan beyan ortada seyrediyor.

Geçtiğimiz günlerde çok ilginç, ilginç olduğu kadarda problemli bir iddiaya şahitlik ettik. Gümüşhane Beledisi yönetimine yakın bir esnafla yaptığımız sohbet arasında ortaya atılan iddia “Bu kadarı da olmaz” dedirtti.

İddiaya göre Gümüşhane’de ki esnafların birinde çalışan işçi, senelik iznine ayrılır. İzne ayrılan elemanın yerine ise Gümüşhane belediyesinde görevli bir kişi geçici olarak bakmaya başlar. Bir ay boyunca esnafın bürosunda çalışan kişinin maaşı ise her ay olduğu gibi yine belediye tarafından ödenir.

Bu konudan haberdar olan bazı kişilerin bakış açısı her ne kadar; “Ne olmuş, esnafa yardım etmiş” babından olsa da, hem resmi makamlar açısından hem de bizim açımızdan ciddi sorunlar olduğu aşikâr.

Belediye Başkanı Sayın Ercan Çimen’in bu konudan haberdar olup olmadığı hakkında bilgi sahibi değiliz. Lakin bu yazımızla birlikte artık haberdar olduğunu düşünüyoruz. Öyleyse Sayın Başkanımızın nasıl bir tutum sergileyeceğini de merak ediyoruz.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buyur, Buradan, Yak…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı