Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 11:40 Bu haber 2444 kez okundu
 
Canlı, BELKA Yönetim Kurulu Üyeliğine Atandı.
GÜNDEM Haberi
Canlı, BELKA Yönetim Kurulu Üyeliğine Atandı.

 

MHP'den 3 dönem Gümüşhane Belediye başkanlığı görevi ve 24 Haziran 2016 tarihinde yine Gümüşhane'den milletvekili seçilen Mustafa Canlı, BELKA yönetim kurulu üyeliğine atandı.

2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İYİ, Partiden Gümüşhane Belediye başkan adayı olarak seçime girerek seçimi 3 sırada tamamlayan Canlı seçimlerin hemen akabinde BELKA yönetim kurulu üyeliğine atandı.Canlı ,Facebook hesabından yaptığı açıklamada;" Ankara Büyükşehir Belediyesi BELKA A.Ş yönetim kurulu üyeliğine atanmış bulunuyorum.İnşallah kamu kaynaklarını toplum yararına iyi kullanan,güzel işler yapılmasına katkı koyan işler yapmak Yüce Mevla'm nasip eder" dedi.Sayın Canlının Ankara Büyükşehir Belediyesinde böyle önemli bir göreve getirilmesi Gümüşhane'de sevinçle karşılandı.

Mustafa Canlı Kimdir.

 Mustafa Canlı, Gümüşhane merkez Yukarı Alıçlı Köyü’nde dünyaya geldi. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane’de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu.

1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü’nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı’nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı.

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Canlı,, BELKA, Yönetim, Kurulu, Üyeliğine, Atandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı