Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:05 Bu haber 1598 kez okundu
 
Çarşıda Yaprak Kıpırdamıyor…!
NABIZ Haberi
Çarşıda Yaprak Kıpırdamıyor…!

 

Malum Ramazan ayının içerisindeyiz.  Ramazan ayı münasebetiyle midir yoksa ülkenin yaşamakta olduğu ekonomik kriz nedeniyle midir bilinmez Gümüşhane çarşısında yaprak kıpırdamıyor. Çoğu esnaf siftah yapmadan dükkânını kapatıyor.

Tarım İl Müdürlüğü binasın oradan başlayıp belediye binasına kadar olan bölümde daha 2-3 ay önce faaliyet gösteren en az 10-15 esnafın dükkân kapattığına veya iş değişikliği yaptığına şahit olabilirsiniz. Konu ile ilgili dert yananların sayısı çığ gibi büyürken, biz salı pazarı esnaflarımızdan birinin isyanını aktaralım; “Gümüşhane’mize özellikle dışarıdan gelen yazlıkçıların en temel yiyecek maddelerinin başında tereyağı geliyor. Eskiden bu aylarda salı günleri 100 kilonun üzerinde tereyağı satardık. Şu anda bırakın 100 kilo tereyağı satmayı 50 kilo bile satamıyoruz. Ne oldu bu millet artık tereyağı da mı yemiyor?"

Ekonomik kriz öylesine milleti etkiledi ki; parası olan alışveriş yapıp harcamıyor, olmayan ise zaten kredi ve diğer borçlarından çarşı pazara inmiyor. Ekonomik sıkıntılar böyle giderse milletin mutfağı yangın yerine dönecektir. İnşallah bu kötü gidişe bir an önce bir çare bulunurda milletin yüz güler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çarşıda, Yaprak, Kıpırdamıyor…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı